خرید اسباب بازی کشیدنی | Pull Toy | فروشگاه کودکو
...
خرید اسباب بازی کشیدنی | Pull Toy | فروشگاه کودکو

خرید انواع اسباب بازی کشیدنی | Pull Toys

با وجود ظهور اسباب بازی های دیجیتالی و الکترونیکی، اسباب بازی های سنتی هنوز هم توجه بسیاری از کودکان نوپا را به خود جلب می کنند و بسیاری از والدین هم ترجیح می دهند به جای مشغول کردن فرزندانشان با اسباب بازیهای دیجیتالی، آنها را با وسایل بازی ساده سرگرم نمایند. اسباب بازی های سنتی باعث رشد مهارت های حرکتی، حل مسئله و خلاقیت در کودکان می شوند.

بیشتر بخوانید

بیشتر

اسباب بازی کشیدنی

لیست مقایسه کالاها

انصراف

درباره اسباب بازی کشیدنی (Pull Toys) بیشتر بدانیم

کودکان نوپا قبل از کشیدن، هل دادن و به جلو فشار دادن را یاد می‌گیرند و اسباب‌بازی های هل دادنی نظیر سبدخرید یا کالسکه اسباب ‌بازی برای آنها مناسب است تا هل دادن را تجربه کنند.

حدوداً بین 15 تا 18 ماهگی، ممکن است کودک نوپای شما هنگام راه رفتن شروع به کشیدن اسباب بازی از پشت سر خود کند این نشانه رشد شناختی علاوه بر رشد جسمانی و یادگیری است که در حال وقوع است.

در واقع کودک نوپای شما دارد یاد می‌گیرد که ساده ترین راه برای به دست آوردن یک جسم دور از دسترس که رشته‌ای به آن متصل است، کشیدن آن رشته است. به عنوان مثال، اگر آنها بخواهند توله سگ اسباب بازی خود را در آغوش بگیرند ، ممکن است به جای حرکت دادن بدن خود برای بدست آوردن آن، یک ریسمان متصل به آن اسباب بازی را بکشند تا آن را به خود نزدیکتر کنند. به نظر ساده و پیش پا افتاده می‌رسد، اما این در واقع یک چالش بزرگ برای مغز کودک شما است: نخستین درس در مورد مفهوم علت و معلول.

ممکن است کودک نوپای شما به هنگام قدم زدن و ایستادن روی پاهای خود، آماده باشد تا با کشیدن یک اسباب‌بازی توله سگ کشیدنی هماهنگی و تعادل پاهایش را به چالش بکشد. با کشیدن توله سگ، عضلات مختلفی درگیر می شوند: عضلات دست برای گرفتن ریسمان، عضلات بازو برای کشیدن آن و پاها و تنه برای تعادل. چشم‌ها نیز باید همگام با سایر اعضای بدن کار کنند، و این ترکیبی مفید از مهارتهای حرکتی را فراهم می‌کند.

کودک نوپای شما در عین حال باید محیط اطراف را نیز زیر نظر داشته باشد. چه اتفاقی می‌افتد وقتی که مثلا ریسمان به چیزی گیر می‌کند؟ یا وقتی اسباب بازی کشیدنی به پهلو بیافتد یا در زیر جسمی (مثلاً یک صندلی) جا نگیرد و متوقف شود و ناگهان کودک شما همه چیز را در اتاق پشت سر خود بکشد؟ چه می‌کنید؟ در پس این کار ساده‌ی کشیدن چیزی بوسیله ریسمان متصل به آن، درسهای تاب آوری، حل مسئله و استقلال نهفته است.

 اگر کودک شما در حال بدست آوردن تدریجی قدرت در پاهایش است و تحرک او بیشتر شده، تهیه یک اسباب‌بازی کشیدنی (Pull Toy) برای آنها می‌تواند تصمیم بسیار خوبی باشد.

اسباب بازی کشیدنی می‌توانند ابزاری مناسب برای افزایش اعتماد به نفس کودک نوپا و همچنین درک آنها از آنچه می‌توانند کنترل کنند باشند. کشیدن یک وسیله چرخدار بوسیله یک ریسمان متصل به آن به آنها نشان می‌دهد که آنها هستند که تصمیم می‌گیرند اسباب بازی به چه سمتی برود، نه شخص دیگری.

اسباب بازی های کشیدنی ترکیبی کامل از تخیل، حرکات بدنی و تعامل در طول زمان بازی را فراهم می‌کنند.

برای مشاهده و خرید سایر اسباب بازی های مناسب کودکان نوپا به بخش مربوطه در سایت مراجعه کنید.

ادامه مطلب ...
جستجوی پیشرفته

جستجوی هوشمند (7 کالا)