خرید اینترنتی اسباب بازی ساختنی کودک با قیمت مناسب | کودکو
...
خرید اینترنتی اسباب بازی ساختنی کودک با قیمت مناسب | کودکو

هیچ حسی مانند خلق چیزی از هیچ نیست، و این دقیقا همان حسی است که باعث می‌شود اسباب‌ بازی‌ ساختنی برای هم کودکان و هم بزرگسالان بسیار جذاب باشند.

بیشتر

اسباب بازی ساختنی کودک

لیست مقایسه کالاها

انصراف

درباره اسباب بازی ساختنی کودک

اسباب بازی‌های ساختنی کودک بطور ذاتی باعث تحریک و تقویت هماهنگی دستان و چشم و مهارتهای حرکتی ظریف می‌شوند.
زمانی‌که کودکان سعی در سرهم کردن بلوکها، آجرهای چینشی یا سایر قطعات می‌کنند، این فعالیت نیاز به سطحی از توجه و هشیاری فیزیکی دارد که از آنچه برای انجام فعالیت‌های روزمره نیاز است بیشتر است و همین موجب نقویت مهارتهای رشدی اشاره شده می‌شود.

بیشتر اسباب‌ بازی‌های ساختنی همچنین میزانی از خلاقیت را در کودکان تحریک می‌کنند.
درحالیکه بعضی از اسباب بازی‌های ساختنی دارای دستورالعمل و یا نقشه و طرح ساخت مشخص هستند، بسیاری دیگر این فرصت را به کودک می‌دهند تا هرآنچه می‌خواهند بسازند.
مشاهده آنچه کودک می‌تواند با استفاده از قوه تخیل خود و المانهایی که در اختیار او گذاشته شده بسازد، برایش سرگرم‌کننده و چالش‌برانگیز خواهد بود.

فروش اسباب بازی ساختنی-کمک به رشد خلاقیت کودک
کمک به رشد خلاقیت کودک با اسباب بازی ساختنی

برای کودکان بزرگتر، اسباب بازی ساختنی می‌تواند فعالیتی انفرادی باشد. در عین حال این اسباب بازی‌ها می‌توانند امکان بازی مبتنی بر همکاری را هم برای کودک فراهم کنند. بعنوان مثال یک بزرگسال می‌تواند به کودک در قراردادن قطعات در جای صحیح کمک کند یا کودک می‌تواند با دوستان و خواهر و برادر خود سازه بزرگتر و پیچیده‌تری را بسازد.
برای کار روی یک اسباب بازی ساختنی با همکاری یک فرد دیگر، کودک نیاز خواهد داشت تا در مورد آنچه می‌خواهد بسازد فکر کند، ایده‌هایش را با هم‌بازی‌اش در میان بگذارد و با ایده‌های همبازی‌هایش احترام بگذارد و کنار بیاید تا کار به سرانجام برسد.

بطور خلاصه اسباب بازی‌های ساختنی مزایای رشدی مهارتی زیر را برای کودکان دارند:

  • رشد خلاقیت
  • تقویت حل مسئله
  • تقویت مهارتهای حرکتی ظریف
  • رشد مهارتهای اجتماعی و کار گروهی
  • تقویت هماهنگی دست و چشم
خرید اینترنتی اسباب بازی ساختنی رشد مهارتهای اجتماعی
کمک به رشد مهارتهای اجتماعی و کار گروهی کودک با اسباب بازی ساختنی

انواع اسباب بازی ساختنی

در حالیکه اسباب بازی‌های ساختنی بطور کلی از اجزایی تشکیل شده‌اند که کودک باید آنها را سرهم کند و جسمی را بسازد اما در نوع جنس، شکل اجزا، سرهم کردن آزاد یا طبق نقشه بین آنها تفاوت‌هایی هست که تنوع بالایی از اسباب بازی‌های ساختنی را برای انتخاب در دسترس قرار می‌دهد:
از نظر جنس اجزا می‌توان به بلوکهای ساختنی پلاستیکی، بلوکهای ساختنی چوبی یا مقوایی اشاره کرد.
اسباب بازی های ساختنی که نقشه ساخت و دستورالعمل ندارند، می‌توانند به رشد خلاقیت کودک بسیار کمک کنند و از این نظر نسبت به انواع نقشه‌دار مزیت دارند.
از نظر جنسیت کودک اسباب بازی‌ ساختنی پسرانه و اسباب بازی ساختنی دخترانه وجود داشته اما بسیاری از اسباب بازی‌های ساختنی هم برای کودک دختر و هم پسر قابل استفاده‌اند.
در خرید اسباب بازی ساختنی همواره به مرغوبیت آن و دارا بودن استانداردهای لازم دقت کنید و همچنین سن قابل را استفاده را مورد توجه قرار دهید، چون قطعات این اسباب بازی‌ها از نظر ابعاد متناسب با سن تعیین شده ساخته می‌شوند تا خطر بلعیده‌شدن توسط کودک را کاهش دهند.

خرید اینترنتی اسباب بازی ساختنی انواع
برخی نمونه‌های انواع اسباب بازی ساختنی

خرید اینترنتی اسباب بازی ساختنی کودک

در فروشگاه اینترنتی کودکو مجموعه متنوعی از اسباب‏‌بازی ساختنی خارجی و ایرانی از مرغوب‌ترین برندهای موجود در بازار در دسترس شماست.

پس از بررسی، مقایسه و با اطمینان خاطر از اصالت کالا، کیفیت و قیمت اسباب بازی ساختنی مورد پسند و مناسب را خریداری کرده و در سراسر ایران در کوتاهترین زمان تحویل بگیرید.

فروش اسباب بازی ساختنی

فروش اسباب بازی ساختنی با قیمت مناسب در فروشگاه اینترنتی کودکو

فروش انواع اسباب بازی ساختنی از برندهای لگو، کُبی، اسلوبان، ۴ام، اینجوسا، پولزی و غیره

ادامه مطلب ...