چند مرحله برای آشنا کردن کودک با شنا و آب - کودکو بلاگ
چند مرحله برای آشنا کردن کودک با شنا و آب 1

 1. از زمان حمام استفاده کنید 

از زمان حمام نهایت استفاده را ببرید و کودک را با آب آشنا کنید. وقتی در وان حمام است بگذارید آبتنی کند و آب روی سر و گوش هایش بریزد. شاید ابتدا برای کودک خوشایند نباشد که آب بر روی سر و صورت و گوش هایش بریزد اما باید این کار را انجام دهید. کودک باید تا ۱ سالگی مشکلی با آب خوردن به صورتش نداشته باشد. استفاده از اسباب بازی حمام هم می تواند این زمان را برای کودک لذتبخش تر کند.

آشنا کردن کودک با شنا

آشنا کردن کودک با شنا

۲٫ در کلاس مادر و کودک ثبت نام کنید

این کلاس ها معمولا برای کودکان ۶ تا ۳۶ ماه هستند و کودک را در محیطی کوچک و راحت با شنا کردن آشنا کرده و به تقویت مهارت های حرکتی ظریف کمک می کند. نیازی نیست که مادر هم همراه کودک شنا کند چون عمق استخر کم است و فقط لازم است که شما بایستید.

خرید مایو بچه گانه از سایت کودکو

۳٫ ثبت نام کلاس شنا در ۳ سالگی

این سن معمولا زمان خوبی برای شرکت در کلاس شنا است. اگر کودک تا ۴ سالگی هنوز با قرار گرفتن در آب راحت نیست،‌ یادگرفتن شنا برای او هر سال مشکل تر خواهد شد.  

خرید وان حمام نوزاد از سایت کودکو

۴٫ خودتان هم شنا کنید

وقتی شما خودتان از شنا کردن می ترسید ولی بر ترس تان غلبه می کنید و به آب می زنید،‌ پیامی قانع کننده به فرزند خود می فرستید که تاثیر مثبت آن فرای یاد گرفتن شنا خواهد بود. پدر/ مادر و کودک می توانند در پروسه یادگیری شنا مثل یک تیم عمل کنند و یکدیگر را تشویق کنند. خیلی از والدین هستند که بعد از یادگیری کودک شان تشویق شده اند که خودشان هم شنا یاد بگیرند. و می توانند به راحتی با هم از شنا کردن لذت ببرند. کودک با تقلید کردن از والدین یاد می گیرد. اگر کاری را که می خواهیم کودک یاد بگیرد خودمان انجام دهیم، این کار ‌بهترین تشویق برای او خواد بود. طبق گفته کارشناسان معمولا ترس والدینی که خودشان شنا نمی کنند به کودک منقل می شود و این چرخه ترس به نسل بعدی منتقل شده و ادامه می یابد.

۱ دیدگاه

نظر بگذارید