اسباب بازی موزیکال

لیست مقایسه کالاها

انصراف

همه می‌دانیم که بازی‌های خلاق تا چه حد در رشد کودک تأثیرگذار هستند، اما آیا می‌دانید که فرصت بازی با اسباب‌بازی‌های موزیکال، حتی قبل از آنکه کودک راه‌ رفتن یا حرف ‌زدن آموخته باشد، چقدر به رشد کودک کمک خواهد کرد؟

تحقیقات دانشگاه‌های معتبر نشان می‌دهند که نوزادانی که در یک سال اول تولد خود با اسباب‌بازی‌های موزیکال بازی کرده‌اند، نسبت به سایر نوزادان بیشتر لبخند می‌زنند، ارتباط بهتری با دیگران برقرار می‌کنند و مغز بسیار پیشرفته‌تری دارند.

انواع اسباب بازی موزیکال کودک و نوزاد

نوزادان شیفته صدا و رنگ هستند. کافی است یک آهنگ آشنا بگذارید و ببینید که چطور کودک در چند ثانیه به وجد می‌آید. هیچ‌چیز به ‌اندازه اسباب‌بازی کوچکی که می‌درخشد و صدایی ملایم دارد، برای سرگرم‌ کردن نوزاد مناسب نیست. خوشبختانه امروزه طیف وسیعی از اسباب بازی موزیکال نوزاد در دسترس والدین است که نه‌ تنها برای سرگرمی و ایجاد شادی و لذت در کودک طراحی شده، بلکه از طریق درگیر کردن حس شنوایی با صدا‌های متنوع به رشد توانایی‌های شناختی مانند زبان، ریاضیات و استدلال کمک خواهد کرد.

در اینجا به معرفی برخی از بهترین اسباب‌بازی‌های موزیکال مخصوص کودکان صفر تا دو سال می‌پردازیم.

اسباب‌بازی موزیکال مناسب کودکان صفر تا سه ماه

نوزادان زیر سه ماه نیازی به اسباب‌بازی ندارند. در چند هفته اول هنوز رنگی نمی‌بینند و تنها چیزی که نیاز دارند، گرمای آغوش شما، ملودی ملایم صدایتان و حضور مداوم عاشقانه شماست. با این حال در حدود سه ماهگی، برخی اسباب‌بازی‌ها می‌توانند در توسعه مهارت‌های حرکتی و همچنین تحریک حس لامسه به کودک کمک کنند. اگر این اسباب‌بازی‌ها یک موسیقی ملایم نیز پخش کنند، در حدی که به شنوایی نوزاد آسیب نرسد، سیناپس‌های عصبی مغز تحریک شده و کم‌کم آماده یادگیری و توسعه خواهد شد.

در این سن اسباب‌بازی‌های موزیکال که به صورت آویز بالای تخت نوزاد وصل می‌شود، هم به خواب آرام او کمک خواهد کرد و هم در زمانی که می‌خواهید کودک را تنها بگذارید، سرگرمی خوبی به شمار می‌رود.

عروسک‌های پولیشی که با فشار دادن قسمتی از آن، صدای موسیقی پخش می‌شود نیز می‌تواند برای این گروه سنی گزینه خوبی باشد؛ چراکه عروسک‌ها نرم هستند و می‌توانید بدون نگرانی آن را در تخت کنار نوزاد قرار دهید.

اسباب‌بازی مناسب کودکان سه تا شش ماه

موسیقی چیزی است که در این ماه‌ها به ‌شدت توجه نوزاد را جلب می‌کند. آن‌ها را آرام می‌کند، به آن‌ها نیرو می‌بخشد و حواس آن‌ها را تقویت می‌کند. آواز خواندن یا روشن بودن رادیو برای تقویت حس شنوایی و همچنین آغاز توسعه بخش استدلال مغز بسیار مفید خواهد بود. اسباب‌بازی‌های موزیکالی که با فشردن دکمه آهنگ آن‌ها تغییر می‌کند، کتاب‌های موزیکال و ... برای این گروه سنی ایده‌آل است. با استفاده از این اسباب‌بازی، نوزاد نحوه گرفتن یا فشردن چیزها را می‌آموزد و در واقع تمرینی برای تقویت ماهیچه‌های حرکتی است که برای کارهایی مانند نگه‌ داشتن قاشق و ... در آینده‌ای نزدیک به آن نیاز خواهد داشت.

اسباب بازی موزیکال و چراغ‌دار نیز برای زمانی که بیرون از منزل هستید یا در حال رانندگی نیاز به سرگرم کردن کودک دارید و ... می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

اسباب‌بازی مناسب کودکان شش تا نه ماه

در این سن اغلب کودکان، ترجیح می‌دهند به حالت دمر و روی شکم بخوابند و در واقع، تمرین برای چهار دست‌وپا راه‌ رفتن کودک است. تشک‌های بازی موزیکال برای این بازه سنی انتخاب بسیار هوشمندانه‌ای است. نه ‌تنها نرم است و با دست‌وپا زدن کودک به پوست حساس او آسیبی نمی‌رساند، بلکه هنگامی که با فشار پای کودک، موسیقی پخش می‌شود، کودک تشویق می‌شود که ضربه‌های بیشتری بزند و به ‌این ‌ترتیب ماهیچه‌های پا و کمر که برای نشستن و خزیدن و البته ایستادن و راه‌ رفتن کودک بسیار مهم هستند، تقویت خواهند شد.

آویزهای موزیکال که آینه دارند یا با کشیدن حلقه‌های آن‌ها موسیقی پخش می‌شود، نیز برای این گروه سنی توصیه می‌شود. کودک با نگاه کردن به این آینه‌ها یا کشیدن حلقه‌ها حس بینایی و ماهیچه‌های دستش را تقویت می‌کند.

این آویزها با وصل شدن به کالسکه، صندلی ماشین یا تشک بازی کودک می‌توانند تا ساعت‌ها او را سرگرم کنند و برای مسافرت‌های طولانی یا زمانی که می‌خواهید کودک برای مدتی به ‌تنهایی بازی کند و شما به کارهای خود برسید، بسیار مفید است.

اسباب‌بازی مناسب کودکان نه تا دوازده ماه

در این سن که کودک خزیدن و نشستن خود را آغاز کرده، و می‌تواند اسباب‌بازی‌ها را دنبال کند، اسباب‌بازی‌های موزیکال متحرک پیشنهاد می‌شود. چیزی که حرکت می‌کند به خودی خود برای کودک جذاب است؛ حالا اگر این اسباب‌بازی متحرک، نور و صدا نیز داشته باشد، کودک را شیفته خود خواهد کرد.

ماشین‌ موزیکال اسباب بازی یکی از این گزینه‌هاست. کودک نه‌ تنها جذب موسیقی هیجان‌انگیز آن می‌شود، بلکه با دنبال ‌کردن ماشین، عضلات حرکتی خود را نیز تمرین می‌دهد. اگر این ماشین اسباب بازی موزیکال چراغ نیز داشته باشد، حس بینایی کودک را تحریک می‌کند و تلاش کودک برای دنبال‌ کردن و گرفتن آن به‌ نوعی هماهنگی چشم و دست را بهبود می‌بخشد.

شاید تصور کنید که این یک اسباب بازی موزیکال پسرانه است و برای دخترها جذابیتی ندارد. عروسک‌های کوکی نیز به همین اندازه جذاب و مفید هستند و می‌توانند یک اسباب بازی موزیکال دخترانه باشند که همین توانایی‌ها را در کودکان دختر تقویت می‌کنند.

اسباب‌بازی مناسب کودکان دوازده تا هجده ماه

در این سن ذهن کودک آماده یادگیری است و می‌توانید از اسباب‌بازی‌های موزیکال هیجان‌انگیز برای آموزش مفاهیم ساده مانند اسم رنگ‌ها، نوع شکل‌ها و ... استفاده کنید. اسباب بازی آموزشی موزیکال که با فشردن دکمه، اسم رنگ، عدد و ... را می‌گوید، هم کودک را سرگرم می‌کند و هم با بازی و شادی زبان انگلیسی را به کودک می‌آموزد.

اسباب‌بازی مناسب کودکان هجده تا بیست و چهار ماه

آلات موسیقی اسباب‌بازی در این سن می‌تواند برای کودک جذاب باشد. طبل‌های رنگی، پیانوی اسباب‌بازی و ... انتخاب خوبی برای این بازه سنی است. ممکن است کودک ابتدا تنها برای ضربه ‌زدن یا گوش ‌دادن به موسیقی از آن استفاده کند اما کم‌کم گوش فرزند شما با نت‌های موسیقی آشنا می‌‌شود و کنجکاوی‌اش برای تولید صداهای مختلف تحریک خواهد شد.

قیمت اسباب بازی موزیکال

قیمت اسباب بازی موزیکال، با توجه‌ به طیف گسترده این نوع اسباب‌بازی، بسیار متنوع است. از یک جغجغه ساده که تنها صدا تولید می‌کند، تا یک پیانوی کوچک که به کودک کمک می‌کند موسیقی مخصوص خود را بنوازد، در این دسته اسباب‌بازی‌ها قرار دارد. پس با هر بودجه‌ای که دارید، مطمئن باشید می‌توانید برای خرید اسباب بازی موزیکال اقدام کنید.

خرید اسباب بازی موزیکال پسرانه و دخترانه از کودکو

با توجه به توضیحاتی که در بالا گفته شد، وب‌سایت کودکو تنوع بالایی از انواع اسباب بازی موزیکال دخترانه و پسرانه را گردهم آورده است که با توجه به سن و نیاز کودک خود، و البته بودجه‌ای که در نظر دارید، بتوانید با خیالی آسوده اسباب‌بازی مناسب کودک خود را انتخاب کنید.

ادامه مطلب ...