برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.
جستجوی پیشرفته (1121 کالا)

فقط کالای موجود

قیمت

0 تومان - 39,000,000 تومان

نمایش/عدم نمایش فیلترهای بیشتر

اسباب‌بازی

 اسباب‌بازی علاوه بر اینکه وسیله‌ای سرگرم‌کننده است به رشد مهارت‌های مختلف در کودک کمک می‌کند. البته که اسباب‌بازی باید متناسب با سن و ویژگی‌های شخصیتی کودک خریداری شود. با این کار، کودک ترغیب می‌شود وقت بیشتری با اسباب‌بازی بگذراند. برای این‌که این هدف برآورده شود می‌توان به نظر کودک توجه کرد و با مطالعه بیشتر اسباب بازی را فراهم کرد که در کنار افزایش مهارت، برای کودکتان لذت‌بخش هم باشد. دنیای اسباب بازی‌ها را می‌توان بدون انتها در نظر گرفت. برای همین، گزینه‌های انتخابی محدود باعث می‌شود نتوانید آن‌چه را که مایلید برای فرزندتان تهیه کنید. با خرید اینترنتی اسباب‌بازی، شما می‌توانید در زمان مشخص و کم‌تری انواع زیادی از وسایل بازی را ببینید و از بین آن‌ها مورد مناسب را انتخاب کنید. یکی از سایت‌هایی که می‌توانید تنوع بالایی اسباب بازی را یک باره ببینید کودکو است. این مجموعه پلتفرمی آنلاین است که محصولات مختلفی برای کودکان در سنین متفاوت دارد. برای مثال، خرید اسباب بازی دخترانه را می‌توانید در این گروه انجام دهید که وسایل بازی آن تنوع زیادی دارد.

انواع اسباب‌ بازی

اسباب‌بازی تنوع زیادی دارد اما لازم است مناسب سن کودک باشد تا بتواند با آن بازی کند. سن کودک یکی از مواردی است که در دسته‌بندی اسباب بازی اثر می‌گذارد. البته این موضوع قانون خاصی ندارد اما خوب است اسباب بازی علاوه بر گذراندن اوقات، کمک کند شخصیت فرزندتان هم رشد کند. به همین دلیل وسیله بازی که کودک چند ماهه را سر ذوق می‌آورد، برای فرزند چند ساله شما جذاب نیست. در ادامه متناسب با سن کودک برایتان می‌گوییم تهیه چه اسباب بازی‌هایی می‌تواند مناسب باشد. با این آشنایی بهتر می‌توانید تصمیم بگیرید هنگام خرید کدام مورد را انتخاب کنید.

اسباب‌ بازی مناسب نوزادان

نوزادانی که تازه به دنیا آمده‌اند، در حال تشخیص صداها هستند و به محیط اطرافشان گوش می‌دهند. در این سن، جغجغه‌ها یکی از اسباب مناسب بازی برایشان به حساب می‌آیند. در هنگام خرید باید به یک نکته مهم توجه شود؛ چون این کودکان همه چیز را به دهانشان می‌برند لازم است وسیله‌ای که به دستشان می‌دهید ایمن باشد. پس باید هنگام خرید به این مورد دقت داشته و از خریدن وسیله‌ای که خطرآفرین باشد جلوگیری کرد.

اسباب بازی مناسب کودک ۶ تا ۱۲ ماه

کودک ۶ ماهه تا یک ساله چهار دست و پا راه می‌رود و در تلاش است بتواند بایستد و از در و دیوار کمک می‌گیرد تا این کار را بیشتر انجام دهد. از طرف دیگر، اولین آواهای خود را در این زمان به زبان می‌آورد. اسباب بازی‌هایی که موزیکال هستند و شعر می‌خوانند می‌تواند از گزینه‌هایی باشد که این کودکان را به وجد آورد.

اسباب بازی مناسب کودک ۱ تا ۲ سال

حافظه و قدرت به خاطر سپردن کودک در این سن فعال‌تر می‌شود. اسباب بازی مناسب در این سن می‌تواند به رشد بهتر این مهارت کمک کند. یک اسباب‌بازی مناسب این سن پازل است. البته پازل‌هایی که قطعات کمتری دارد و ساده‌تر است. به‌تدریج که قدرت حل مساله کودک بیشتر می‌شود می‌توانید پازلی متناسب با مهارت او تهیه کنید. برخی از کودکان تا سن دو سالگی وسایل و اسباب‌بازی را به دهان می‌برند پس حواستان باشد اسباب‌بازی با قطعات ریز مناسب این سن نیست. پرتاب اشیا و ضربه زدن به آن‌ها ویژگی دیگری از مراحل رشد در این سن است. بهتر است اسباب‌بازی نشکن باشد. همچنین توپ و اساباب‌بازی‌های ورزشی مناسب این سن هم برای خرید گزینه مطلوبی هستند.

اسباب بازی مناسب کودک ۲ تا ۳ سال

در این بازه سنی کودک دوست دارد مستقل باشد و رفتارهای دیگران مخصوصا بزرگ‌ترها را تقلید می‌کند. اسباب‌بازی‌های نقش‌آفرینی مثل اسباب‌بازی مشاغل یا لوازم خانگی برای پرورش این مهارت‌ها مناسب است. لگو، پازل و جورچین‌ها هم که چارچوبی برای بازی ایجاد نمی‌کند به رشد خلاقیت در کودک کمک می‌کند.

اسباب بازی مناسب کودک ۳ تا ۶ سال

در این سن، تلاش برای هماهنگی فیزیکی و ذهنی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. برای همین لازم است اسباب بازی جدید با این هدف هماهنگ باشند. سازها یکی از گزینه‌های مناسب برای این هدف هستند. همینطور در کنار آن‌ها، دوچرخه و حلقه شادی و مداد رنگی‌ها برای نقاشی کشیدن وسایل بازی مناسبی هستند. البته نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که این وسایل برای یک سن مشخص نیستند. هر کدام از آن‌ها با افزایش سن پیشرفته‌تر می‌شوند و شما می‌توانید مورد دلخواه کودکتان را برایش تهیه کنید. برای مثال، پازل جای‌گذاری در این سن متناسب با توانایی کودک می‌تواند دارای قطعات بسیار بیشتر باشد تا قدرت حل مساله کودک به چالش بیشتری کشیده شود. 

اسباب بازی دخترانه

اسباب بازی محدود به جنسیت خاصی نیست اما دختران خردسال زیادی هستند که مایلند با وجود سن کم خود، به دنیای بزرگ‌ترها وارد شوند. برای همین، خیلی از آن‌ها به نقش‌آفرینی و بازی کردن علاقه دارند. به همین منظور تهیه عروسک‌هایی که برایشان نقش‌های مختلف بازی می‌کنند و وسایل بازی شغل‌های متفاوت مانند خیاطی برایشان خوشایند است. شما می‌توانید برای خرید اسباب بازی دخترانه کودکو را انتخاب کنید و از تنوع زیاد آن استفاده کرده و برای فرزندتان وسیله بازی دلخواهش را بخرید.

اسباب بازی پسرانه

 اسباب بازی پسرانه چارچوب مشخصی ندارد اما معمولا تقاضا برای اسباب بازی حمل و نقل مانند ماشین و قطار زیاد است. همینطور وسایلی مانند تفنگ و شمشیر که با آن‌ها با شخصیت‌های ضد قهرمان مبارزه می‌کنند از اسباب بازی‌های پسرانه جذاب هستند. شما می‌توانید اسباب‌بازی پسرانه جدید را در کودکو ببینید و انتخاب کنید. اسباب‌بازی‌های پسرانه جدید مثل فیگورهای قهرمانان برای کودکان پسر بسیار جذاب است. آن‌ها خود را به جای این افراد قرار می‌دهند و با افرادی که باعث آزار آن‌ها شده‌اند مبارزه می‌کنند. اما به طور کلی جنسیت تعیین‌کننده سلیقه نیست و شما می‌توانید با پرسیدن سوال از کودکتان متوجه شوید او به چه اسباب بازی علاقه دارد. با این کار می‌توانید وسیله‌ای مناسب او بخرید.

قیمت اسباب‌ بازی

خرید اسباب بازی از آن مواردی است که با هر بودجه‌ای می‌توان مورد دلخواه خود را پیدا کرد. دامنه قیمت برای اسباب بازی گسترده است و به عوامل مختلفی بستگی دارد.

جنس اسباب بازی

اولین مورد تعیین‌کننده قیمت، جنس اسباب بازی است. تنوع در این مورد زیاد است؛ سیلیکون و پلاستیک می‌تواند برای ساخت اسباب بازی استفاده شود. فلز، چوب و پارچه هم برای این کار مناسب هستند. در ادامه برایتان می‌گوییم چه مواردی هستند که روی قیمت اسباب بازی‌هایی که در کودکو وجود دارند اثر می‌گذارند.

برند تولیدکننده اسباب بازی

گستردگی بازار اسباب بازی سبب شده است گروه‌های مختلفی دست به تولید این محصولات بزنند. به همین خاطر شما با برندهای متفاوتی روبه‌رو می‌شوید که هر کدامشان قیمت‌های مختلفی برای اسباب بازی خود در نظر گرفته‌اند. همینطور، تولید داخل یا خارجی بودن آن‌ها هم باعث می‌شود قیمت‌ها با هم تفاوت داشته باشند. اسباب‌بازی‌هایی که از کشورهای دیگر وارد می‌شوند، قیمتشان بیشتر از همتاهای داخلی آن‌ها است.

کیفیت ساخت اسباب بازی

هر تولیدکننده برای ساخت اسباب‌بازی با توجه به بودجه خود مواد تهیه می‌کند. بنابراین، کیفیت نهایی محصولاتی که تولید می‌کنند با محصولات رقبا فرق دارد. همین موضوع هم سبب می‌شود قیمت آن‌ها متفاوت باشد.

الکتریکی بودن یا نبودن اسباب بازی

یکی از موارد تعیین‌کننده قیمت اسباب‌بازی، الکتریکی بودن آن است. برای مثال، ماشین‌های کنترلی که قابلیت‌های مختلفی مانند حرکت به اطراف و روشن شدن چراغ و موارد دیگر را دارند، قیمت بالاتری نسبت به موردی دارند که الکتریکی نیستند و لازم است با دست آن را حرکت دهید.

خرید اسباب بازی از فروشگاه کودکو

گفتیم که اسباب بازی دنیای بدون انتهایی است و تنوع زیادی دارد. شما با هر سلیقه‌ای می‌توانید وسیله بازی مطابق ذوق و شوق خودتان پیدا کنید. در کودکو این تنوع همراه شما است. فروشگاه اینترنتی کودکو نمایندگی رسمی برندهایی مثل نیرمن، تولو و وین‌فان است. از آن‌جایی که حضوری نمی‌توان به تمام فروشگاه‌ها سر زد، کودکو سایتی مناسب است که بدون نیاز به حضور در جایی خریدتان را انجام دهید. در کودکو می‌توانید مناسب سن کودکتان، اسباب‌بازی‌های مختلفی را ببینید و از میانشان، با توجه به سلیقه فرزندتان، وسیله بازی دلخواه را بخرید.

پرسشهای متداول

برندهایی مثل تولو، وین‌فان، اوپس  و نیرمن با کیفیت و مرغوب هستند. 

ایمن و فاقد مواد شیمیایی بودن اسباب‌بازی بسیار مهم است. چون در سن پایین کودک وسایل را به دهن می‌برد یا میل به پرت کردن دارد. برچسب‌های روی اسباب‌بازی را به دقت بخوانید و از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنید.

ادامه مطلبنمایش کمتر

فهرست

برای ذخیره در لیست آیتم‌های برگزیده وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود | ثبت‌نام