پوشک نوزاد

لیست مقایسه کالاها

انصراف

تعویض پوشک نوزاد بدون شک در صدر لیست کارهای دشواری قرار دارد که والدین جدید باید انجام دهند. دلایل زیادی وجود دارد که خرید و انتخاب پوشک را برای پدر و مادرها دشوار می‌کند.

معیارهای شما در خرید پوشک کودک چیست؟ نگران حساسیت پوستی کودک هستید؟ درباره سایز درست هنوز تجربه کافی ندارید؟ به بودجه آن فکر می‌کنید؟ یا از دوستداران محیط‌زیست به شمار می‌روید که نگران آلودگی‌های محیطی این پوشک‌ها هستید؟ در اینجا می‌خواهیم با ارائه یک راهنما، به شما کمک کنیم اطلاعاتی را که برای خرید پوشک نیاز دارید، کسب کنید و مانند یک پدر و مادر باتجربه برای اولین خرید خود اقدام کنید.

خرید پوشک بچه

با اینکه برای خرید پوشک بچه، نمی‌توان برند خاصی را به کسی پیشنهاد کرد و هر والدینی بر اساس نیاز کودک و هزینه‌ای که در نظر دارند، درباره برند پوشک تصمیم‌گیری می‌کند، اما چند نکته وجود دارد که باید حتماً به آن‌ها دقت داشته باشید.

  1. بهتر است از پوشک‌های معطر استفاده نکنید؛ چرا که کودکان و به‌ خصوص نوزادان پوست بسیار حساسی دارند و این مواد معطر می‌تواند پوست آن‌ها را تحریک کند.
  2. هنگام خرید پوشک باید به سایز آن توجه داشته باشید؛ خوشبختانه اندازه‌گیری آنقدر هم سخت نیست. اکثر شرکت‌های تولیدکننده، پوشک را بر اساس سایزهای ۱ تا ۶ و طبق وزن کودکان عرضه می‌کنند. بهترین سایز پوشک برای کودک، پوشکی است که نه آنقدر سفت باشد که روی ران‌های کودک جا بیندازد و نه آنقدر شل باشد که نشت داشته باشد.
  3. بهتر است به طور مرتب پوشک را تعویض کنید. تقریباً هر سه یا چهار ساعت تعویض پوشک، برای بهداشت و سلامت پوست کودک ضروری است.

انواع پوشک بچه و نوزاد

انواع پوشک‌ بچه موجود در بازار به سه دسته یک‌بار مصرف، پارچه‌ای (یا شورتی) و پوشک مخصوص استخر تقسیم می‌شوند. هرکدام از این پوشک‌ها مزایا و معایب خاص خود را دارد و در موقعیت‌های مختلف می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

پوشک‌های یک‌بار مصرف

یکی از انواع پوشک بچه، پوشک یکبار مصرف است. اکثر پوشک‌های یک‌بار مصرف مجهز به یک لایه جاذب هستند که از ضایعات پوستی و نشت ادرار جلوگیری می‌کند. برندهای بسیاری این نوع پوشک کودک را عرضه می‌کنند و گزینه‌های متعددی برای انتخاب پیش روی شماست. برخی از این برندها دوستدار محیط ‌زیست بوده و از موادی در تولید پوشک استفاده می‌کنند که باعث کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی می‌شود. مزایای این پوشک، راحتی و تعویض آسان است.

پوشک‌های پارچه‌ای یا شورتی

از دیگر انواع پوشک بچه، پوشک پارچه ای یا شورتی است که این پوشک‌ها که به شورت آموزشی نیز معروف هستند، قابل شستشو بوده و از پارچه‌ها و طرح‌های مختلفی تهیه می‌شوند. از این نوع پوشک‌ها اغلب زمانی استفاده می‌شود که والدین قصد دارند آموزش دستشویی را آغاز کنند. استفاده از این شورت‌های آموزشی خیال آن‌ها را از تمیزی لباس زیر کودک راحت می‌کند.

پوشک استخری

سومین نوع از انواع پوشک بچه، پوشک استخری است. شنا کردن یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های سرگرم‌کننده برای کودکان است؛ اما چطور می‌توانید کودکان زیر سه سال را برای بازی به استخر‌های عمومی ببرید؟ حتی اگر کودک شما آموزش دستشویی رفتن را کامل کرده باشد، بازهم ممکن است نتواند خودش را کنترل کند؛ این پوشک‌ها برای جلوگیری از این اتفاقات طراحی شده‌اند. این پوشک‌ها برخلاف پوشک‌های معمولی به نحوی طراحی شده‌اند که از انتشار آلودگی‌های باکتریایی ناشی از ادرار یا مدفوع کودک در داخل و اطراف استخر جلوگیری کنند.

قیمت پوشک بچه در فروشگاه کودکو

هزینه یک فاکتور مهم در انتخاب برند پوشک است. اگر در نظر بگیرید که روزانه چند پوشک برای نوزادان زیر دو سال استفاده می‌کنید، بیشتر به اهمیت قیمت پوشک پی می‌برید. البته در کنار قیمت پوشک، باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که انتخاب یک برند صرفاً به خاطر ارزان بودن، می‌تواند هزینه‌های جانبی دیگری مانند کرم‌های مراقبت از پوست و ... را به دنبال داشته باشد.

ما در فروشگاه اینترنتی کودکو این امکان را برای شما فراهم کردیم که انواع طرح‌ها و برندهای متنوع را مقایسه کنید و با توجه به نیازهای خاص خود بهترین انتخاب را داشته باشید. قیمت و ویژگی‌های هر پوشک کودک و نوزاد برای مقایسه در اختیار شماست تا یک خرید اینترنتی راحت و مطمئن را تجربه کنید.

ادامه مطلب ...
جستجوی پیشرفته