پرسش‌های متداول

                                                  

به چه دلیلی‌ باید حساب کاربری باز کنم

برای ثبت و دریافت سفارش خود، شما نیاز به باز کردن حساب کاربری دارید.

شما می‏‌توانید مشخصات کاربری خود را ویرایش کنید. برای این کار باید با وارد کردن پست الکترونیکی و کلمه عبور، وارد حساب کاربری خود بشوید .

شما میتوانید در حساب کاربریتان وضعیت سفارش خود، پیشینه و جزئیات سفارشات قبلی‌، کالاهای برگشتی‌، رسیدهای مالی، آدرس‌ها و اطلاعات شخصی‌، تخفیفها، اعلان ها و لیست علاقمندیهای خود را مشاهده کنید.

 

 رمز عبور خود را فراموش کردم

در بخش ورود به حساب، بر روی "فراموشی کلمه عبور" کلیک کنید، سپس از شما درخواست میشود که آدرس ایمیل خود را وارد کرده تا لینک بازیابی کلمه عبور برای شما فرستاده شود. با کلیک کردن بر روی این لینک، شما یک ایمیل دوم همراه با رمز عبور جدید دریافت خواهید کرد که توسط آن وارد حساب کاربری خود می شوید.

توجه :لطفاً ایمیل‌های اسپم(spam) خود را چک کنید. به ویژه ایمیل‌های ارسال شده به حساب‏‌های کاربری Gmail و Yahoo گاهی در پوشه spam قرار می گیرند.

به دلایل ایمنی، بهتر است پس از وارد شدن به حساب خود این رمز عبور را تغییر دهید. 

 

 روش‌های پرداخت وجه 

همه کاربران می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی و با استفاده از همه کارت‏‌های بانکی عضو شبکه شتاب، هزینه سفارش را به صورت آنلاین پرداخت کنند. همچنین امکان واریز بانکی یا واریز کارت به کارت به شماره حساب‏‌های اعلام شده در سایت برای همه کاربران وجود دارد.

توجه داشته باشید که تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

پرداخت نقدی در زمان دریافت کالا :  در این روش پرداخت شما می توانید وجه مربوطه را هنگام تحویل کالا پرداخت نمایید. از آنجا که همگی ماموران تحویل سفارش کودکو دستگاه‏‏‌های کارت خوان سیار (POS) همراه دارند، می‌توانید هنگام تحویل سفارش در محل، با استفاده از کارت‌های عضو شبکه شتاب پرداخت خود را انجام دهید .

واریز به حساب بانکی‌در این روش، مبلغ پرداختی را به حساب کودکو واریز می‌کنید. اطلاعات بانکی‌ در ایمیل تاییدیه سفارش برای شما ارسال خواهد شد. اگر احیانا این ایمیل را دریافت نکردید، لطفا ازز طریق فرم "تماس با ما" به اطلاع برسانید تا ما این جزئیات را برای شما ارسال کنیم. 

پرداخت از طریق کارت به کارت:شما همچنین میتوانید وجه خود را از طریق کارت خود به کارت ما انتقال دهید، جزئیات انتقال از طریق کارت در ایمیل تاییدیه سفارش برای شما ارسال خواهد شد . اگر احیانا این ایمیل را دریافت نکردید، لطفا از طریق فرم "تماس با ما" به اطلاع برسانید تا ما این جزئیات را برای شما ارسال کنیم. 

پرداخت از طریق درگاه اینترنتی : همه کاربران کودکو می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، از طریق درگاه اینترنتی بانک‌ها، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت در سبد خرید ثبت کنند. پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود.

شماره حساب کودکو : 8426317793 بانک ملت بنام ارغوان همایونفر

شماره کارت کودکو : 2595-9472-3375-6104 بانک ملت بنام ارغوان همایونفر

توجه: 

      لطفا توجه داشته باشید که ما کالای شما را پس از دریافت پرداخت ، ارسال خواهیم کرد. فرایند بعضی‌ از روشهای پرداخت (مانند درگاه اینترنتی) ممکن است چند روز کاری به طول بیانجامد. 

 

امنیت پرداخت اینترنتی 

 علاوه بر سابقه ، تجربه و محتوای غنی وب سایت کودکو، دارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی یک ستاره به این کسب و کار رسمیت و اعتبار می‏‌بخشد. نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی فروشگاه اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اعطا می‏‌شود و کسب و کار اینترنتی دارای نماد به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارد. برای اطمینان بیشتر شما می‏‌توانید در صفحه اصلی وب سایت کودکو با کلیک روی نماد از جعلی نبودن آن اطمینان پیدا کنید.

همچنین کودکو با سابقه سال‌ها فعالیت و تحویل موفق سفارش‌ها به بیش از صدها هزار مشتری و ارائه خدمات مورد انتظار مشتریان، سابقه درخشانی از فعالیت خود ایجاد نموده و همواره به عنوان برند پیشرو در زمینه تجارت الکترونیک نزد مشتریان، نهادهای نظارتی و زنجیره های عرضه کالا شناخته شده است. بنابراین با خیال آسوده سفارش خود را ثبت کنید و از خدمات منحصر به فرد کودکو استفاده کنید. 

 

آیا می‌توانم تاریخ و یا زمان مشخصی‌ را برای تحویل سفارشم انتخاب کنم؟

بله، لطفا به قسمت راهنمای خرید برای توضیح بیشتر در این زمینه مراجعه نمایید.  اگر در هنگام پرداخت سفارش، زمان تحویل مشخصی‌ از طرف مشتری در قسمت توضیحات ویژه تعیین شده باشد، کودکو تمام تلاش خود را برای انجام درخواست مشتری خواهد کرد.  

 

چه کاری باید انجام دهم اگر بسته خود را به موقع و یا صحیح و سالم دریافت نکنم؟ 

کودکو در حد امکان زمانهای تحویل ذکر شده در وبسایت را رعایت می‌کند. با این حال در بعضی‌ مواقع ما نمیتوانیم مسئول عواقب ناشی‌ از دیرکرد یا گم شدن بسته‌ای توسط شرکتهای حمل و نقل کالا باشیم. اگر احیانا بسته خود را در چارچوب زمانی‌ مشخص شده دریافت نکردید، ما پیگیری‌‌های لازم را با شرکت حامل انجام خواهیم داد که این کارممکن است چند روز کاری پس از دریافت درخواست شما به طول بیانجامد. 

پس از دریافت سفارش، توصیه می‌کنیم که محصولات دریافتی‌ را تایید کنید. از شما درخواست میشود که در صورت مشاهده هر گونه عیب و نقص در محصولات، با توجه به ضمانت‌های قانونی‌ قابل اجرا، بلافاصله در همان روز تحویل از طریق ایمیل contact@koodakoo.com به ما اطلاع دهید تا به آن رسیدگی شود.

 

روشهای مختلف حمل و نقل کالا 

کودکو چندین روش تحویل برای مشتریان خود ارائه میدهد:

حمل با پیک : ویژه شهر تهران . اگر محصول انتخاب شده در انبار موجود باشد، سفارش شما ۲ تا ۳ روز کاری به آدرس ذکر شده تحویل داده میشود . 

شرکت پست: حمل پیشتاز  برای شهرستانها. اگر محصول انتخاب شده در انبار موجود باشد، سفارش شما 2 تا 3 روز کاری تحویل پست میگردد شرکت پست بسته را تا حد اکثر ۵ روز کاری پس از ارسال تحویل می دهد.

چاپار: برای اکثر شهرستانها. اگر محصول انتخاب شده در انبار موجود باشد، سفارش شما 2 تا 3 روز کاری ارسال میگردد . شرکت چاپار بسته را تا حداکثر 5 روز کاری پس از ارسال تحویل می دهد.

اگر احیانا بسته خود را در چارچوب زمانی‌ مشخص شده دریافت نکردید، ما پیگیری‌‌های لازم را با شرکت حامل انجام خواهیم داد و ممکن است چند روز پس از دریافت درخواست شما به طول بیانجامد. 

 

 هزینه حمل و نقل چگونه محاسبه می شود؟

تهران: هزینه پیک در کلیه مناطق شهر تهران برای سفارش های بالاتر از مبلغ ۵۰۰هزار تومان رایگان و برای مبالغ کمتر از ۵۰۰هزار تومان معادل ۲۵هزار تومان است.

سایر استان‌ها و شهرستان‌ها: هزینه حمل بستگی به وزن کالا ، شهر گیرنده و نوع پست انتخابی دارد. برای سفارشات بالای ۵۰۰هزار تومان ارسال رایگان است.

 

چگونه میتوانم برای شخص دیگری هدیه ارسال ‌کنم؟

 شما می توانید به راحتی‌ در خانه ، برای عزیزانتان کادو تهیه کنید.

برای این کار: 

آدرس گیرنده هدیه را در قسمت آدرس اضافه کنید .

در قسمت تعیین شده برای درخواست ویژه به ما اطلاع دهید که سفارش شما یک هدیه می‌باشد و باید کادو شود و پیغام شخصی‌ خود را برای دریافت کننده هدیه بگذارید .

کودکو بسته شما را کادو کرده و بدون فاکتور به آدرس درخواستی شما می فرستد .

توجه داشته باشید که مبلغ فاکتور باید قبل از ارسال تسویه شود   

 

لیست علاقه مندیها چیست و چگونه محصولات مورد علاقه‌ام را به آن اضافه می‌کنم؟

فرزند شما تازه بدنیا آمده و پرسش اعضای خانواده و دوستان برای تهیه هدیه‌ ای برای کودک شما پایانی ندارد.یادآوری اینکه چه لوازمی تهیه کرده‌اید یا به دیگران پیشنهاد خرید آن را داده‌اید، بسیار کار سختی می‌باشد. در این زمان، لیست علاقمندیهای شما بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و انتخاب ‌ را برای شما و اعضای خانواده / دوستان آسان تر می‌کند. 

با ورود به حساب کاربری خود میتوانید کالاهای دلخواهتان را به لیست علاقه مندیهایتان اضافه کنید.شما میتوانید این لیست را ایمیل و یا چاپ کرده و در اختیار اعضای خانواده یا دوستانی که مایل به سهیم شدن در خرید شما برای سیسمونی میباشند، قرار دهید.هر گاه شخصی‌ از لیست شما خریداری کند، آن محصول از لیست کم میشود و به شما این اجازه را میدهد که لیست به روز شده را برای کسانی‌ که دوست دارید ارسال کنید. 

 

لوازم مورد نیاز نوزاد چیست؟ 

به لیست سیسمونی در صفحه اصلی مراجعه کرده و با مایحتاج خود و کودک در ۶ هفتهٔ اول زندگی اش بیشتر آشنا شوید. این لیست پس از پرس و جو از بسیاری از مادران باتجربه تهیه شده است. 

 

حفظ حریم خصوصی

مطمئن باشید که حفظ اطلاعات شخصی‌ شما بالاترین اولویت ماست. ما هیچگونه اطلاعات از مشتری را در ا ختیار شخص ثالث قرار نمیدهیم. 

 

ارجاع و تعویض کالا 

در صورت پشیمانی از خرید خود پس از تحویل کالا، تا ٧ روز فرصت دارید که کالا را ارجاع و یا با کالایی دیگر تعویض نمایید.

کالای پس فرستاده شده باید در شرایط روزاول بوده و به بسته بندی آسیبی نرسیده باشد. (بسته بندی پاره شده پذیرفته نخواهد شد)

لطفا توجه داشته باشید که هزینه برگشت کالا به عهده مشتری است.

مشتری مسئول هر گونه خسارت وارد شده در طول بازگشت کالا می‌باشد .

مبلغ سفارش پس از بررسی‌ سالم بودن کالای ارجاع شده، به حساب شما واریز خواهد شد. (این پروسه حداکثر 10 روز کاری زمان می برد)  و مشتری قادر به ردیابی پروسه بازگشت کالا از طریق حساب کاربری خود می‌باشد. 

تعویض و ارجاع محصولات غذایی و بهداشتی امکان پذیر نمی‌باشد. لطفاً در خرید خود دقت فرمایید. 

 

خدمات پس از فروش

بسیاری از اجناس مانند کالسکه، صندلی‌ ماشین و غیره دارای گارانتی از شرکت تامین کننده می‌‌باشند. برگه‌ گارانتی همراه با کالا ارسال خواهد گردید. اطلاعات دقیق تر در مورد گارانتی هر کالا در صفحهٔ مربوطه به آن درج شده است. 

 

تماس با خدمات مشتریان

فروشگاه کودکو به نظرات ، پیشنهادات و انتقادات شما  اهمیت بسیاری می‌‌دهد. شما می توانید از طریق ایمیل و یا تماس با بخش خدمات مشتری نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 به درخواستهای شما تا حداکثر ۲۴ ساعت پاسخ داده خواهد شد. 

 

نحوه فعالیت کودکو

کودکو در هیچ نقطه‌‌ای از کشور نماینده فروش یا خدمات پس از فروش ندارد. کلیه سرویس‌‏ها و تراکنش‏‌های مالی و خدمات فروش قابل ارائه کودکو از طریق دفتر مرکزی تهران پردازش می‏‌شود. لطفاً در صورت مشاهده هر گونه تخلفی از این دست، مراتب را جهت پیگرد قانونی از طریق ایمیل به ما اطلاع دهید. توجه داشته باشید که در حال حاضر کودکو در شهرهای تحت پوشش تحویل اکسپرس، تنها خدمات ارسال و تحویل سفارش را از طریق مراکز توزیع و پخش خود انجام می‌دهد و برای خرید تنها باید به وب سایت کودکو مراجعه و سفارش خود را ثبت کرد.