ظرف شیرخشک

لیست مقایسه کالاها

انصراف

کودکان باید غذایشان را در زمان مشخص‌شده بخورند؛ اما این مسئله باعث نمی‌شود همیشه در خانه بمانید و از دیگر فعالیت‌هایتان بمانید. در این شرایط، استفاده از ظرف نگهدارنده شیرخشک به کمک شما و فرزندتان می‌آید تا با خیال راحت و بدون دغدغه بیرون بروید ضمن اینکه کودکتان بتوانید غذای کودکتان را به‌موقع به او بدهید.
فروشگاه کودکو در زمینه فروش انواع محصولات مرتبط با کودکان فعالیت می‌کند. شما می‌توانید انواع ظرف شیر خشک کودک را باتوجه‌به نیاز خودتان انتخاب و از آن استفاده کنید.

انواع ظرف شیر خشک کودک

باتوجه‌به این‌که افراد در موقعیت‌های مختلفی از شیر خشک استفاده می‌کنند، ظرف‌های این محصول هم در مدل‌های مختلفی تولید می‌شود. از کجا بتوانید تشخیص دهید که ظرف شیر خشک خریداری شده به‌درستی انتخاب شده یا مناسب کودک شما است؟ در ادامه از انواع مدل‌های ظرف شیر خشک و دسته‌بندی‌هایی که آن‌ها را از بقیه متمایز می‌کنند، صحبت می‌کنیم. با آشنا شدن با این مسئله می‌توانید تصمیم درستی برای خرید جای شیر خشک کودک بگیرید.

اندازه و گنجایش ظرف شیر خشک

اولین موردی که بر انواع این محصول اثر می‌گذارد، اندازه آن است؛ شما می‌توانید برای استفاده طولانی‌مدت یا حتی زمان کوتاه از این ظرف برای غذا دادن به کودکتان استفاده کنید. بستگی به شما دارد که می‌خواهید چه مقداری از شیر خشک را در ظرف بریزید. شاید بعضی مواقع مایل باشید شیر خشک را برای چندین ساعت در این ظرف‌ها ذخیره و در چند مرتبه استفاده کنید.

پیمانه دار بودن ذخیره شیر خشک

بعضی از مدل‌های ظرف حمل شیر خشک دارای قاشق یا پیمانه هستند. با داشتن این وسیله جانبی، کودکتان راحت‌تر می‌تواند شیر یا هر خوراکی دیگری را که در آن ریخته‌اید، استفاده کند. البته بعضی از طرح‌های ظرف شیر خشک این وسیله را ندارند؛ اما طوری طراحی شده‌اند که به‌راحتی موادی که داخل آن ریخته‌اید بیرون بریزید.

چندبخشی بودن ظرف محل شیر خشک

تمامی مدل‌های ظرف شیر خشک یک‌شکل نیستند؛ بعضی از آن‌ها تنها یک جا دارند و شما می‌توانید طبق اندازه آن شیر خشک یا هر ماده دیگری را در آن بریزید. در مقابل، تعدادی از این ظروف چندبخشی هستند و به‌طور هم‌زمان امکان ریختن چند غذا مانند شیر خشک، سرلاک، میوه یا هر غذای دیگری وجود دارد.

استفاده در مایکروفر و فریزر

بعضی از ظرف‌هایی که برای ذخیره شیر خشک استفاده می‌شوند، قابلیت نگهداری در فریزر را هم دارند تا از خراب‌شدن آن در زمان‌های طولانی جلوگیری شود. چون در بعضی زمان‌ها امکان تهیه شیر در فواصل کوتاه زمانی وجود ندارد و باید یک‌باره این کار را انجام داد و در دفعات مختلف از آن استفاده کرد.

تمام مدل‌های این کالای کاربردی را نمی‌توان در مایکروفر قرارداد. در واقع فقط برای شیر خشک از این ظروف استفاده نمی‌شود؛ بنابراین، بعضی اوقات لازم است تا غذایی را که در این ظرف‌ها نگهداری می‌کنیم، گرم و سپس استفاده کنیم. البته همه این ظرف‌ها دارای این قابلیت نیستند.

وزن ظروف نگهدارنده شیر خشک

از مواد مختلفی برای ساخت ظرف نگهداری شیر خشک استفاده می‌شود. پلاستیک، استیل و شیشه از جمله این موارد هستند و هرکدام از این گزینه‌ها وزن‌های مختلفی دارند. اگر شما فردی باشید که هر روز وسیله زیادی را با خود جابه‌جا می‌کنید، این مسئله می‌تواند، برایتان اهمیت بسیاری داشته باشد؛ بنابراین، هنگام خرید ظرف شیر خشک، بهتر است مدلی را انتخاب کنید که وزن کمتری داشته باشد.

یک نکته مهم وجود دارد که نباید به‌هیچ‌عنوان آن را نادیده بگیرید. گفتیم این ظروف تنها برای شیر خشک استفاده نمی‌شوند؛ بعضی اوقات مادرانی که از فرزند خود باری مدت طولانی دور می‌شوند از شیر خشک استفاده نکرده و شیر خود را آماده کرده و در اختیار کودک قرار می‌دهند. اگر شما هم این کار را انجام می‌دهید بهتر است بدانید که ظرف شیشه‌ای مناسب این کار نیست و نباید از آن استفاده کنید؛ چون گلبول‌های سفید موجود در شیر مادر به دیواره شیشه‌ای می‌چسبد و کودک نمی‌تواند آن را هنگام خوردن شیر دریافت کند.

شست‌وشوی دستی یا ماشینی ظرف شیر خشک

بدیهی است ظرفی که در آن شیر خشک کودکتان را نگهداری می‌کنید، باید شسته شود؛ اما در میان انواع آن‌ها، تنها تعدادی را می‌توان با ماشین ظرف‌شویی شست و باید به‌صورت دستی آن‌ها را تمیز کنید؛ زیرا ممکن است ماشین ظرف‌شویی به آن‌ها آسیب بزند و حتی ممکن است برای کودک خطر داشته باشد. در مقابل، انواع دیگری هستند که آن‌ها را می‌توان بدون نگرانی در ماشین قرارداد تا شسته شوند و از این بابت، مشکلی برایشان پیش نمی‌آید.

داشتن درپوش فیکس شونده ظرف شیر خشک

زمان‌هایی وجود دارد که می‌خواهید شیر خشک را در خانه آماده کنید و با خود به بیرون ببرید. در این مواقع، لازم است از ظروفی استفاده کنید که نشتی نداشته باشد؛ زیرا در غیر این صورت، هنگام گذاشتن آن در کیفتان ممکن است باعث کثیفی آن شود. در تولید بعضی از مدل‌های ظرف شیر خشک به این موضوع توجه شده است و درپوش‌ آن‌ها را طوری می‌سازند که هیچ نشتی صورت نگیرد تا مصرف‌کننده با خیال راحت، شیر آماده‌شده را با خود حمل کند.

قیمت ظرف شیر خشک کودک

خوشبختانه می‌توانید با هر بودجه‌ای که داشته باشید، ظرف نگهدارنده شیر خشک مناسبی را تهیه کنید. هنگام خرید باید علاوه بر انواعی که در بالا معرفی کردیم، به گزینه‌های دیگری هم توجه داشته باشید تا خریدتان کاملاً درست باشد. چون در غیر این صورت، این محفظه‌ها برایتان کاربردی نخواهد بود. در ادامه برخی از مهم‌ترین عواملی که در قیمت‌گذاری ظرف شیر خشک کودک مؤثر است را مشاهده می‌کنید.

پیمانه دار و مدرج بودن

شاید از آن دسته والدینی هستید که حوصله کافی ندارید هر بار شیر خشک را وزن و اندازه بگیرید تا از آن برای استفاده کودکتان کمک بگیرید. برای این مسئله چاره‌ای در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید از ظرف محل شیر خشکی استفاده کنید که در آن یک یا چند پیمانه به‌عنوان معیاری برای اندازه‌گیری قرار داده شده است و کارتان را راحت می‌کند. ضمن اینکه برخی از این ظروف مدرج هستند و شما به کمک این قابلیت می‌توانید به میزان موردنیاز از غذای کودکتان را داخل ظرف بریزید و از اسراف جلوگیری کنید.

قابلیت گرم کردن غذا و غذاساز

اشاره کردیم که جای شیر خشک تنها برای ذخیره یا نگهداری شیر خشک نیست و در آن می‌توان میوه، سرلاک یا پوره ریخت. بعضی اوقات لازم است تا این مواد غذایی را گرم کنیم. در این شرایط، باید ظرفی انتخاب شود که این قابلیت را هم داشته باشد. اگر این موضوع برایتان مهم است، هنگام خرید ظرف شیر خشک باید به این نکته توجه داشته باشید. همین مورد هم روی قیمت محصول اثر می‌گذارد و باعث تفاوت قیمت با مدل‌های دیگر می‌شود.

نبود مواد شیمیایی در تولید ظرف شیر خشک کودک

یکی از موضوعات مهمی که در خرید ظروف شیر خشک باید به آن توجه کرد، نبود مواد شیمیایی مضر در مواد تولیدکننده آن است. چون گاهی اوقات لازم است تا این ظروف را در آب گرم یا در حال جوش قرار دهید تا ضدعفونی شوند. در ساخت تمام این ظروف، درنظرگرفتن این موضوع یک الزام است. برخی تولیدکننده‌ها به این موضوع توجه بیشتری می‌کنند و بهداشت را در تولید این ظروف در نظر می‌گیرند. همین موضوع روی قیمت این محصول اثر می‌گذارد.

یکی از مواد شیمیایی که برای کودکان مضر است، پلی‌پروپیلن است؛ در ساخت این محصولات نباید از این مواد استفاده شود. چون هنگام قراردادن در آب جوش، این مواد از ساختار این ظرف خارج و وارد مواد غذایی می‌شود.

طراحی ظرف شیر خشک

تمامی ظروف نگهدارنده شیر خشک یک‌شکل و یک طرح نیستند. همین موضوع روی قیمت آن اثر گذاشته است. بعضی از آن‌ها کاملاً ساده است و هیچ طرح و نقشی روی آن‌ها وجود ندارد؛ اما در کنار این نوع ظروف، ظرف‌هایی هم تولید می‌شوند که در آن به جزئیات زیادی توجه شده است و شکل‌ و طرح‌های مختلف و متنوعی روی آن‌ها حک شده است.

برند تولیدکننده ظرف شیر خشک

زمانی که قصد خرید ظرف شیر خشک را دارید، با برندهای مختلفی آشنا می‌شوید. هرکدام از آن‌ها به نکات متفاوتی در تولید محصولاتشان توجه دارند و همین باعث می‌شود در هنگام خرید با قیمت‌های گوناگونی روبه‌رو شوید. بعضی از برندها که در زمینه تولید جای شیر خشک فعالیت می‌کنند و در گروه گزینه‌های پرفروش و مرغوب قرار می‌گیرند عبارتنداز:

  • Babisil
  • Beaba
  • Kidsme
  • Nuby
  • nuvita
  • Rovco

خرید ظرف شیر خشک کودک از فروشگاه کودکو

همان‌طور که متوجه شدید سعی کردیم نکات و موارد مهمی در مورد ظرف شیر خشک کودک به اطلاع شما برسانیم تا هنگام خرید این محصول به آن‌ها توجه کنید. عواملی که علاوه بر مناسب بودن این کالا بر قیمت آن هم تأثیر می‌گذارد. شما با این اطلاعات می‌توانید خرید بهتری را تجربه کنید و ظرفی را تهیه کنید که کاملاً مناسب کودک شما و شرایط او است.

کودکو فروشگاهی است که به‌صورت تخصصی در زمینه فروش محصولات مرتبط با کودکان و نوزادان فعالیت می‌کند. شما می‌توانید بدون مراجعه حضوری به طیف گسترده‌ای از ظرف نگهدارنده شیر خشک دسترسی داشته باشید و با خواندن اطلاعات مربوط به آن‌ها، محصول مناسب خود و کودکتان را انتخاب کنید.

سوالات متداول :

بهترین برندهای ظرف شیر خشک چیست؟

از بهترین برندهای ظرف شیر خشک می توان موارد زیر را نام برد :

Babisil–Beaba–Kidsme–Nuby–nuvita - Rovco

کاربرد ظرف شیر خشک چیست؟

از ظرف شیر خشک برای نگهداری یا حمل و نقل شیر خشک، شیر مایع یا غذای کودک استفاده می شود.

ادامه مطلب ...
جستجوی پیشرفته

جستجوی هوشمند (28 کالا)