صندلی ماشین کودک و نوزاد

لیست مقایسه کالاها

انصراف

نشاندن کودک در صندلی خودرو، خطرات بسیار زیادی دارد و بروز تصادف ممکن است، صدمات جبران‌ناپذیری برای کودک در پی داشته باشد. تا جایی که در بسیاری از کشورها چنانچه خودرو به صندلی کودک مجهز نباشد، والدین اجازه ندارند، کودک را روی صندلی خودرو بنشانند و جریمه‌های سنگینی برای این کار در نظر گرفته شده است. استفاده از صندلی ماشین کودک و نوزاد باعث می‌شود تا اگر تصادفی رخ دهد یا ترمزهای ناگهانی انجام شود، کودک کمترین صدمه را ببیند. این مقاله را به معرفی انواع صندلی ماشین کودک و نوزاد و راهنمای خرید آن اختصاص داده‌ایم.

انواع صندلی ماشین کودک و نوزاد

صندلی ماشین کودک را می‌توان با درنظرگرفتن ویژگی‌ها و امکانات آن به دو گروه مدل و سن کودک دسته‌بندی کرد. در ادامه انواع صندلی ماشین کودک را بر اساس مدل معرفی می‌کنیم:

انواع صندلی ماشین کودک بر اساس مدل

صندلی خودروی کودک بر اساس مدل در سه گروه زیر دسته‌بندی می‌شود که هر گروه طبق سن، قد و وزن کودک قابل‌استفاده است.

صندلی ماشین نوزاد یا کریر

از کریر که در حالت عادی برای جابه‌جا کردن نوزاد به کار می‌رود، به‌عنوان صندلی ماشین نوزاد هم می‌توان استفاده کرد. کریر به کمربند ایمنی مجهز است و چنانچه در خودرو نصب شود، رو به تکیه‌گاه صندلی قرار می‌گیرد. توصیه می‌شود، کودک تا دوسالگی در کریر حمل شود؛ اما حتی بعد از دوسالگی هم برای حمل کودکان با وزن زیر 10 کیلوگرم یا قد زیر 88 سانتیمتر هم این مدل بهترین گزینه است. پس از این که قد یا وزن کودک شما از این محدوده فراتر رفت، لازم است تا صندلی خودروی جدیدی مطابق با استانداردها تهیه کنید.

صندلی ماشین کودک قابل تنظیم

صندلی ماشین کودک قابل تنظیم هم برای نوزاد و هم برای کودک در سنین بالاتر قابل‌استفاده است. برای حمل نوزاد، صندلی طوری تنظیم می‌شود که رو به تکیه‌گاه قرار بگیرد. توصیه می‌شود تا زمانی که کودک به وزن 18 کیلوگرم نرسیده است، از این حالت استفاده شود. در سنین بالاتر که وزن کودک از 18 کیلوگرم فراتر می‌رود، می‌توان صندلی را طوری نصب کرد که کودک روبه‌جلوی خودرو قرار گیرد. از این صندلی هم می‌توان تا زمانی که کودک به وزن 31 کیلوگرم برسد، استفاده کرد. برخلاف کریر که هم در داخل خودرو قابل‌استفاده است و هم می‌توان آن را از خودرو خارج کرد، این مدل از صندلی ماشین کودک و نوزاد، حمل نیست و جای آن در خودرو ثابت است. این نوع صندلی گروه سنی 1 و 2 و 3 را پوشش می‌دهد.

صندلی بوستر یا حامی

صندلی بوستر به‌نوعی از صندلی کودک گفته می‌شود که تنها نقش بالابرنده را دارد و به کمربند ایمنی مجهز نیست. صندلی بوستر فقط یک نشیمن‌گاه است که روی صندلی خودرو ثابت می‌شود و شرایطی را فراهم می‌کند تا با نشاندن کودک روی آن، بتوان از کمربند ایمنی برای او استفاده کرد. صندلی بوستر برای کودکانی مناسب است که حداقل 18 کیلوگرم هستند یا بیشتر از چهار سال سن دارند. درواقع این صندلی ماشین کودک تا 12 سال یا زمانی که قد کودک به حد استاندارد 144 سانتیمتر برسد و بتواند بدون صندلی در خودرو بنشیند، مناسب است.

انواع صندلی ماشین کودک بر اساس سن

صندلی خودرو هم طبق سن به گروههای زیر دسته‌بندی می‌شوند:

  1. صفر(بدو تولد تا 10 کیلوگرم)؛
  2. مثبت صفر (بدو تولد تا 13 کیلوگرم)؛
  3. گروه یک (9 ماه تا 4 سال)؛
  4. گروه دو (وزن 15 تا 25 کیلوگرم)؛
  5. گروه سه (25 تا 36 کیلوگرم).

برخی از انواع صندلی کودک ایزوفیکس‌دار هستند. ایزو فیکس یک سیستم ایمنی خودرو است که برای اولین‌بار توسط کمپانی فولکس طراحی و تولید شد. در این سیستم 2 یا 3 قلاب روی صندلی عقب خودرو تعبیه شده است که برای وصل کردن صندلی کودک مورداستفاده قرار می‌گیرد. پس اگر خودروی شما قابلیت نصب صندلی ایزو فیکس را دارد، می‌توانید صندلی ماشین ایزوفیکس‌دار کودک را تهیه کنید. در غیر این صورت صندلی کودک معمولی برای خودروی شما مناسب است که به‌وسیله دوپایه، به میله صندلی عقب خودرو وصل می‌شود.

قیمت صندلی ماشین کودک و نوزاد

قیمت صندلی ماشین کودک براساس نوع، برند و امکانات آن ، متفاوت است. بسته به این که صندلی کودک را برای چه منظوری استفاده می‌کنید، هزینه متفاوتی را باید پرداخت کنید. هر چند ممکن است قیمت صندلی ماشین کودک در برخی از مدل‌ها بالا باشد، ولی مطمئناً با خرید صندلی ماشین کودک استاندارد و مناسب کودک خود، می‌توانید امنیت فرزندتان را هنگام رانندگی تأمین کنید.

در نظر داشته باشید که قیمت صندلی ماشین نوزاد کمی پایین تر است و به عبارتی صندلی ماشین گروه صفر و مثبت صفر را با پرداخت هزینه کمتری می‌توانید تهیه کنید. اما مدت‌زمانی که می‌توانید از این صندلی استفاده کنید، کم است و با بالا‌رفتن سن کودک باید صندلی گروه 2 و 3 را تهیه کنید؛ بنابراین صرف هزینه بیشتر برای خرید صندلی قابل تبدیل، منطقی به نظر می‌رسد. قیمت صندلی کودک برای ماشین تحت‌تأثیر عوامل مختلف ازجمله موارد زیر متغیر است:

  • امکانات نصب آن بر روی خودرو؛
  • وزن؛
  • جنس پارچه و تعداد بالشتک‌های آن؛
  • تعداد حالت‌های تنظیم پشتی.

خرید صندلی ماشین کودک و نوزاد از فروشگاه کودکو

خرید صندلی ماشین یکی از الزامات است زیرا به سلامتی و امنیت کودک مرتبط است. خرید صندلی ماشین کودک و نوزاد از کودکو به سادگی قابل انجام است و هزینه های رفت و آمد را کم کرده است. 

کودکو، فروشگاه اینترنتی فروش اسباب‌بازی و سیسمونی برای خدمت‌‌رسانی به والدین ایرانی است. محصولات کودکو طیف وسیعی از مایحتاج سیسمونی و اسباب‌بازی را برای خانم‌های باردار، والدینی که به‌تازگی دارای فرزند شده‌اند و از گروه سنی صفر تا 5 سال پوشش می‌دهد. کودکو در حال حاضر بالغ بر 4000 محصول متنوع را از طریق سایت خود و به‌صورت آنلاین به فروش می‌رساند و یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های صندلی ماشین کودک را دارد.

کودکو با فروش صندلی ماشین از معروف‌ترین برندهای تولیدکننده ازجمله ArtmanBaby، Babyauto، Bebe Confort، Becool، BeSafe، Britax، Cam، Concord، Cosatto، Dreambaby، Hauck، Invictus، Jane، Joie، Little Bird Told Me، Maxi Cosi، mima، Nania، Nattou، Nurse by Jane، Oops، Peg-Perego، Recaro، Tolo و VollTek، خیالتان را از خریدی مطمئن و آسان راحت کرده است.

در کودکو امکان ثبت سفارش به‌صورت تلفنی هم وجود دارد. می‌توانید با مطالعه نظرات کاربران، از نکات مثبت یا منفی محصول مطلع شوید و بهتر در مورد خرید آن تصمیم بگیرید. همچنین اگر سؤالی در مورد خرید محصولات سایت کودکو داشته باشید، می‌توانید از طریق پیام‌رسان‌های واتس‌اپ یا تلگرام با تیم پشتیبانی کودکو در تماس باشید و از آنها راهنمایی بخواهید. سایت کودکو محصولات جانبی صندلی خودروی کودک را هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

بهترین برند صندلی ماشین کودک چیست؟

برندهای زیر از بهترین برندهای صندلی ماشین کودک است :

 Babyauto / Bebe Confort / Becool / BeSafe / Britax / Cosatto / Joie / Maxi Cosi / mima / Oops / Peg-Perego

از چه سنی می توان از صندلی ماشین کودک استفاده کرد؟

صندلی ماشین در ابعاد و بر اساس سن نوزاد طراحی شده است. از بدو تولد تا یک سالگی می توان از صندلی ماشین +0 استفاده کرد.

ادامه مطلب ...
جستجوی پیشرفته

جستجوی پیشرفته (283 کالا)

قیمت

تومان 0 - تومان 28900000

قابلیت چرخش