خرید اسباب بازی کشیدنی | Pull Toy | فروشگاه کودکو

اسباب بازی کشیدنی کودک

لیست مقایسه کالاها

انصراف
جستجوی پیشرفته

جستجوی هوشمند (7 کالا)

اسباب بازی‌‌های کشیدنی (Push & Pull Toys) همیشه و در تمام زمان‌ها جزء علایق کودکان بوده‌اند. رنگ‌ها، حرکت‌ها و صداهای این نوع اسباب‌بازی‌ها باعث می‌شود که تخیلات و حس کنجکاوی کودک تحریک شده و این اسباب‌بازی‌های قابل کشیدن برای اغلب کودکان تبدیل به دوست آن‌ها شوند.

کودکان با استفاده از این اسباب‌بازی‌ها و دقت در نحوه حرکت آن بسیار سرگرم می‌شوند، همچنین در یادگیری نحوه راه رفتن به کودک کمک می‌کنند و بسیار مؤثر هستند؛ به‌ علاوه خودآگاهی آن‌ها را نسبت به بدنشان افزایش می‌دهند. در واقع اسباب‌بازی‌های کشیدنی بیشتر از آنچه فکر می‌کنید برای رشد کودک نوپای شما اهمیت دارند. استفاده از این اسباب‌بازی‌ها از تشویق کودک برای ایستادن و راه رفتن گرفته تا کمک به اصلاح حرکات کودک بسیار مؤثر و مفید هستند.

انواع اسباب بازی کشیدنی (Push & Pull Toys)

اسباب بازی‌های کشیدنی روشی شگفت‌انگیز برای کمک به رشد توانایی‌های مختلف کودک هستند. به این صورت که به ساخت عضلات بازو، تنه و پای کودک کمک می‌کنند؛ باعث یادگیری مهارت‌های هماهنگی، توانایی حل مسئله و تعادل می‌شوند؛ مهارت‌های جهت‌یابی آنها را تقویت کرده و کودکان را با کلماتی مانند چرخیدن، زیر، چپ و راست آشنا می‌کنند. همچنین مهارت‌های شناختی کودک را افزایش می‌دهند (به ‌خصوص اگر دارای رنگ و شکل‌های مختلف باشند). به ‌علاوه قوه تخیل کودک را نیز فعال می‌کنند (مثلاً کودک وانمود می‌کند که جاروبرقی را می‌کشد یا با ماشین چمن‌زنی کار می‌کند).

با شروع راه رفتن کودک، اسباب‌بازی‌های هل دادنی گزینه‌های بسیار مناسبی هستند که به تعادل و اعتمادبه‌نفس آن‌ها کمک بسیاری می‌کنند. بعد از اینکه کودکان تسلط خوبی در هل دادن اسباب‌بازی‌ها پیدا کردند، آماده استفاده از اسباب‌بازی‌های کشیدنی می‌شوند. انواع آن‌ها را می‌توان به چند روش دسته‌بندی کرد:

شکل و جنس اسباب‌بازی: اسباب ‌بازی‌های کشیدنی اشکال متنوعی مانند انواع حیوانات و شخصیت‌های کارتونی تا انواع و اقسام وسایل نقلیه را در برمی‌گیرند. جنس اسباب ‌بازی نیز می‌تواند چوبی، پلاستیکی یا پارچه‌ای باشد.

وزن اسباب‌بازی: این نوع اسباب ‌بازی‌ها دارای وزن‌های مختلفی هستند و بهتر است در خرید اسباب ‌بازی‌های کشیدنی به وزن و جثه کودک خود دقت کنید. از طرفی اسباب‌بازی خریداری شده باید سبک باشد تا کودک مشکلی در کشیدن آن نداشته باشد و به ‌راحتی آن را به هر سمتی که می‌خواهد بکشد؛ از طرف دیگر باید به اندازه کافی پایدار باشد و دائماً سرنگون نشود.

سن کودک: در خرید اسباب بازی‌های کشیدنی دقت کنید که مناسب سن کودک شما باشند. اگر اسباب بازی خریداری شده پیشرفته، بزرگ و پیچیده باشد، این امکان وجود دارد که کودک نوپای شما ناامید شود؛ بنابراین برای کودکی که تازه راه افتاده است یک اسباب ‌بازی سبک، کوچک و ساده تهیه کنید. معمولاً کودکان بین سنین 15 تا 18 ماهگی می‌توانند استفاده از این نوع اسباب‌ بازی را شروع کنند. مرکز کنترل بیماری‌ها (CDC) بیان می‌کند که استفاده از اسباب بازی کشیدنی کودک در 18 ماهگی یکی از نقاط عطف این سن است، هرچند هر کودکی با دیگری متفاوت است.

نکته دیگر که برای خرید اسباب بازی کشیدنی باید به آن دقت کنید طول رشته آن است؛ طول ایده‌آل برای رشته باید سی سانتی‌متر یا کمتر باشد. اگر طول ریسمان بلند است آن را کوتاه کنید و هیچ‌گاه کودک خود را بدون نظارت با اسباب‌بازی خود رها نکنید، زیرا ریسمان اسباب‌بازی می‌تواند خطراتی برای کودک به همراه داشته باشد. از طرف دیگر دقت کنید ضخامت ریسمان خیلی نازک نباشد، زیرا امکان دارد باعث خراش پوست کودک شود؛ بنابراین ضخامت رشته اسباب‌بازی نباید کمتر از یک و نیم میلی‌متر باشد.

خرید اینترنتی اسباب بازی کشیدنی کودک

یکی از مسائلی که تقریباً تمامی والدین دارای کودک خردسال با آن روبرو هستند، عدم داشتن وقت کافی برای خرید حضوری و همچنین سخت بودن خرید با همراهی کودکان است. از طرفی این روزها با وجود ویروس کرونا اکثر والدین ترجیح می‌دهند برای خرید اسباب بازی از سایت‌های فروش آنلاین کمک بگیرند. فروشگاه آنلاین کودکو پلتفرمی مطمئن با محصولاتی متنوع است که شما به ‌راحتی می‌توانید برای خرید اینترنتی اسباب بازی کشیدنی نوزاد و کودک نوپای خود از آن کمک بگیرید.

فروش اسباب بازی کشیدنی با قیمت مناسب

فروشگاه کودکو انواع و اقسام اسباب بازی‌های کشیدنی کودک در جنس‌ها، شکل‌ها و اندازه‌های متنوع را به صورت یکجا در اختیار شما قرار می‌دهد. قیمت اسباب بازی کشیدنی با توجه به برند، شکل، جنس و اندازه آن متفاوت است و شما در سایت کودکو می‌توانید به ‌راحتی با هر بودجه‌ای اسباب بازی کشیدنی خارجی یا ایرانی آن را مطابق با نیاز و سلیقه خود را خریداری کنید.

برای مشاهده و خرید سایر اسباب بازی های مناسب کودکان نوپا به بخش مربوطه در سایت مراجعه کنید.

ادامه مطلب ...