کالسکه عصایی

لیست مقایسه کالاها

انصراف

اگر به‌تازگی مادر شده باشید یا کودکی در اطرافتان باشد، می‌توانید درک کنید انجام کارها با وجود او چقدر می‌تواند سخت باشد. در چنین شرایطی، رفتن به بیرون با فرزند می‌تواند از سخت‌ترین کارها باشد. برای همین استفاده از کالسکه تا اندازه زیادی کمک می‌کند نگهداری از کودک آسان‌تر شود. کودکتان را در کالسکه قرار می‌دهید و می‌توانید کارهایتان را راحت‌تر و با سرعت بیشتری انجام دهید.

کالسکه انواع متفاوتی دارد و باید مناسب شما و شرایط کودکتان مانند سن او باشد. چون محلی است که کودک در آن می‌نشیند یا می‌خوابند و استراحت می‌کند. همین‌طور بعضی‌اوقات در آن به فرزندتان غذا می‌دهید.

کالسکه تنوع زیادی دارد و قیمت‌های آن مختلف است. همین باعث می‌شود انتخاب گزینه مناسب از میانشان برایتان سخت شود.

یکی از این انواع رایج، کالسکه عصایی است که برای افراد زیادی گزینه مناسب به حساب می‌آید. کودکو یکی از فروشگاه‌های آنلاین است که در میان محصولاتش می‌توانید این مدل کالسکه را پیدا کنید. برای این‌که بتوانید راحت‌تر خریدتان را انجام دهید، مشخصات این مدل کالسکه را برایتان توضیح می‌دهیم. پس این مطلب را تا انتهای آن بخوانید تا با این محصول بیشتر آشنا شوید.

انواع کالسکه عصایی

زمانی‌که قصد دارید کالسکه عصایی بخرید، انواع مختلفی در مقابلتان قرار می‌گیرد که باید به آن توجه کنید. هر یک از کالسکه سفری یا همان عصایی، در یک مشخصه با یکدیگر تفاوت دارند که شما باید با توجه به شرایط خود و کودکتان، آن را انتخاب کنید. بعضی از مشخصات کالسکه عصایی را برایتان نام می‌بریم و توضیحی ارائه می‌کنیم.

چرخ‌های کالسکه عصایی

چرخ‌ها بخش مهمی از کالسکه عصایی را تشکیل می‌دهند. چون این بخش است که برای حرکت به آن نیاز دارید. گاهی اوقات از کالسکه تنها بر روی زمین صاف و یک‌دست استفاده می‌شود؛ برای مثال، ممکن است نیاز باشد با سرعت بالایی حرکت کرده یا در جاهای ناهموار پیاده‌روی کنید. وجود چرخ مناسب کمک می‌کند در این شرایط مشکلی پیش نیاید.

بعضی از کالسکه‌های عصایی، چرخ‌های بزرگ و محکمی دارند و زمانی که سرعت حرکت بالا برود مشکلی برایش پیش نمی‌آید. در مقابل، بعضی از آن‌ها چرخ‌های کوچکی دارند که برای سطوح معمولی و بدون مشکل می‌توانند مورد مناسبی باشند.

فضای ذخیره برای قرار دادن وسایل

با کودک که به بیرون می‌روید وسایلی هم ممکن است همراهتان باشد که شاید نگه داشتنشان برایتان سخت باشد. این مدل از کالسکه عصایی فضایی دارد که می‌توانید وسایلتان را در آن‌جا قرار دهید.

مدل صندلی کالسکه عصایی

بعضی اوقات صندلی تنها با پارچه محکمی تولید می‌شود و در مواردی هم کالسکه صندلی دارد. هر کدام از آن‌ها، می‌توانند با توجه به شرایطتان مناسب باشند.

وضعیت قرار گرفتن کودک

بچه‌ها در سنین پایین و نوزادی تنها می‌توانند در کالسکه عصایی دراز بکشند اما زمانی‌که بزرگ‌تر شوند امکان نشستن هم دارند. این کالسکه قابلیت تغییر دادن وضعیت را میان این دو مورد دارد و فرزند شما به هر حالتی که بخواهد می‌تواند باشد.

یک یا چند صندلی بودن

همیشه که افراد یک کودک ندارند. شاید شما هم این‌طور باشید اما نگران نباشید. برای این موضوع، کالسکه‌های عصایی را به شکلی که برای دو کودک هم طراحی می‌کنند. با این کار می‌توانید هر دو فرزندتان را در کالسکه قرار داده و به هر جا می‌خواهید بروید.

نکته‌ای که باید در این موضوع به آن اشاره شود، اندازه این مدل کالسکه است. ممکن است با این کالسکه‌ها نتوانید وارد مکان‌هایی که ورودی عریضی ندارند، شوید. همینطور گذاشتن در ماشین و جابه‌جایی در مسافت‌های طولانی با این مدل‌ها سخت است.

سایه‌بان یا چتر داشتن

برای جلوگیری از رسیدن آسیب نور خورشید به کودکتان، کالسکه عصایی سایه‌بان دارد. این آفتاب‌گیر در دو مدل است:

  • ثابت
  • متحرک

همانطور که از اسم سایه‌بان ثابت می‌توان حدس زد، این مدل حرکت نمی‌کند و به‌طور ثابت در هر هوایی روی صورت کودک قرار می‌گیرد. در مقابل، نوع متحرک آن، قابل جمع شدن است. بنابراین، در زمان‌هایی که نور زیاد نیست می‌توان آن را جمع کرده و کنار زد تا کودکتان به‌راحتی بیرون را تماشا کند.

مدل دسته کالسکه

برای هدایت درست کالسکه عصایی، وجود دسته لازم بوده اما مدل‌های آن متفاوت است. بعضی از آن‌ها، قابل تنظیم هستند؛ یعنی اگر فردی کوتاه‌قد در حال به جلو بردن کالسکه است، می‌توان دسته را متناسب با قد او در نظر گرفت تا مشکلی برایش پیش نیاید. این مورد در مورد افراد بلندقد هم کمک‌کننده است.

در مقابل، بعضی از کالسکه‌های عصایی دسته ثابتی دارند و هیچ تغییری برای آن‌ها وجود ندارد. اگر این موضوع برایتان مهم است، می‌توانید هنگام خرید در کودکو به آن توجه کنید.

تبدیل شدن به صندلی کودک در ماشین

بعضی از کالسکه‌های عصایی تغییر می‌کنند و به شکل صندلی کودک در ماشین درمی‌آیند. در این حالت، دیگر نیازی به خرید جداگانه این صندلی نیست و شما با هزینه کمتر هر دو را در یک زمان تهیه می‌کنید.

این مدل کالسکه، چرخ‌ها و دسته‌هایش به‌راحتی جدا می‌شوند و قسمت صندلی قابل قرار دادن در ماشین می‌شود. بعد از استفاده، این اجزا به‌راحتی سر هم شده و دوباره به شکل کالسکه درمی‌آید.

حالت روبه مادر بودن یا مخالف آن

در کالسکه عصایی، حالت خوابیدن کودک به دو شکل می‌تواند باشد؛ در حالت اول، صورت کودک کاملاً به سمت مادر و کسی است که کالسکه را هل می‌دهد و آن‍‌ها می‌توانند هم‌دیگر را به‌راحتی ببینند. این مشخصه در مواقعی که نگران کودک هستید می‌تواند کمک‌کننده باشد.

در حالت دیگر، این فرم برعکس است و صورت فرزندتان به سمت جلو است. اگر به گردش و گشتن می‌روید کودکتان هم بدون مشکل محیط را تماشا می‌کند.

تغییر با رشد کودک

بعضی از کالسکه‌های عصایی را طوری طراحی می‌کنند که متناسب با رشد کودک قابل تغییر باشد؛ یعنی، شما در سن کم برای کودکتان کالسکه می‌خرید. به‌مرور زمان فرزندتان رشد می‌کند و صندلی کالسکه دیگر اندازه آن نمی‌شود. در بعضی مدل‌ها تا مدت زیادی این صندلی را می‌توان استفاده کرد و برای بازه سنی بزرگ‌تری مناسب است.

قابلیت جمع شدن

با پیاده‌روی نمی‌توان به همه جا رفت. بعضی‌اوقات لازم است کالسکه را در ماشین قرار داده و به جای دیگری بروید. در این شرایط، مدل‌هایی که سبک‌تر هستند و جای زیادی نمی‌گیرند مناسب‌اند. کالسکه عصایی سبک مسافرتی با این هدف طراحی شده است. این محصول جای کمی را اشغال می‌کند و به‌راحتی جمع می‌شود.

برای این‌که بتوانید خرید مناسبی را تجربه کنید، می‌توانید با پرسیدن سوالاتی مانند با این کالسکه به کجا می‌روید، آن را کجا نگه‌داری می‌کنید و چه مسافتی قرار با آن طی شود، می‌توانید از میان گزینه‌های مختلف بهتر تصمیم بگیرید کدام یک از آن‌ها را انتخاب کنید.

قیمت کالسکه عصایی

قیمت کالسکه عصایی به دلیل مشخصات مختلف آن متغیر است. هر یک از مشخصاتی که در بالا آن‌ها را معرفی کردیم، روی قیمت کالسکه عصایی اثرگذار هستند. بنابراین، زمانی‌که تصمیم دارید این مدل کالسکه را بخرید، می‌توانید اولویت‌های اول خود را مشخص کرده و متناسب با بودجه خود یک مورد را از میان مدل‌های گلچین‌شده انتخاب کنید. 

به طور معمول قیمت کالسکه مسافرتی یا عصایی نسبت به سایر کالسکه ها پایین تر است. البته عوامل دیگری نظیر برند و ... نیز در قیمت آن تاثیر گذار است. 

سن کودک شما

اولین مورد، سن کودک شما است. زمانی که قصد خرید کالسکه عصایی دارید، باید به این سوال جواب دهید که کودک شما در چه سنی است؛ چون هر کالسکه می‌تواند ظرفیت وزنی مشخصی را تحمل کند. بنابراین، لازم است متناسب با آن تصمیم بگیرید. این موضوع هم باعث می‌شود کالسکه‌ها قیمت‌های متفاوتی داشته باشند.

کیفیت کالسکه عصایی

همیشه تلاش شده است کیفیت کالسکه عصایی به‌مرور زمان بهتر شود؛ این بالا رفتن کیفیت روی قیمت آن هم اثر می‌گذارد. بنابراین، اگر مایلید کالسکه‌هایی بخرید که به‌راحتی قابل جابه‌جایی باشند و با تا شدن به کوچک‌ترین حالت دربیایند، قیمت‌هایشان متفاوت از انواع ساده است.

مدل و شکل ظاهر

شکل ظاهری هم روی قیمت این مدل کالسکه اثر دارد. بعضی از آن‌ها رنگ‌های به‌خصوصی دارند. در بعضی مدل‌ها هم به جزئیات توجه زیادی شده است.

بعضی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند مدل‌های ساده را انتخاب کنند تا هزینه کمتری برایش بپردازند. در صورتی‌که بعضی از افراد می‌خواهند از مدل‌های پیچیده‌تر و با مشخصات بیشتر برای فرزندشان استفاده کنند. این مورد در هر خانواده متغیر است و عامل اثرگذاری روی قیمت است.

لوازم جانبی

درست است که کالسکه عصایی برای قرار دادن کودک در آن است اما برای این‌که تجربه بهتری داشته باشید و راحتی شما بیشتر باشد، برندهای تولیدکننده تلاش زیادی کرده‌اند. آن‌ها مواردی مانند جالیوانی، دسته قابل تغییر و مدل صندلی به کالسکه اضافه می‌کنند که باعث می‌شود تجربه بهتری داشته باشید که روی قیمت هم اثر می‌گذارد.

خرید کالسکه عصایی برندهای معتبر از فروشگاه کودکو

خرید کالسکه عصایی یا مسافرتی از کودکو به سادگی امکان پذیر است اما شناخت و انتخاب درست برند جهت خرید بهترین کالسکه عصایی اقدامی است که شما باید انجام دهید.

بهترین مارک کالسکه عصایی چیست؟

بهترین برند کالسکه عصایی به شرح زیر است :

  • Becool
  • CBX
  • gb
  • Maclaren
  • Maxi Cosi
  • Peg-Perego
  • Safety 1st

شما می‌توانید هر کدام از این برندهای کالسکه عصایی را در کودکو انتخاب کنید.

فروشگاه کودکو به دلیل تنوع در محصولات، گزینه مناسبی برای انتخاب و خرید کالسکه مسافرتی است. با استفاده از سایت کودکو  دیگر نیازی به حضور فیزیکی و صرف زمان زیاد نیست و خرید کالسکه عصایی یا سفری مانند سایر محصولات به‌طور کاملاً آنلاین انجام می‌شود. این موضوع برای مادرانی که باردار هستند و امکان جابه‌جایی و حرکت راحت برایشان وجود ندارد اهمیت زیادی دارد.

کالسکه عصایی برای چه سنی مناسب است؟

کالسکه عصایی از بدو تولد تا 1 سالگی کودک مناسب است.

ادامه مطلب ...