...

بررسی، مقایسه و خرید انواع نشیمن های غذاخوری کودک مانند

صندلی غذای کودک و نشیمن های کمکی و سفری

بیشتر

صندلی غذای کودک

لیست مقایسه کالاها

انصراف

صندلی غذای کودک (High Chair) چیست و چه کاربرد/فوایدی دارد؟

صندلی غذای کودک یکی از اقلام رایج سیسمونی است. بسیاری از والدین، صندلی غذا را، بدلیل آسایش و ایمنی که فراهم می‌کند، بعنوان یکی از ملزومات مفید کودک‌داری توصیه می‌کنند. عملکرد اصلی صندلی غذا قراردادن کودک در وضعیت و ارتفاع مناسب برای غذا دادن است. با داشتن پشتی محکم و بندهای مهار، کودک زمانی که در صندلی غذا قرار می‌گرد از ایمنی کافی در حین غذا خوردن برخوردار است. لذا والدین می‌توانند با آسایش بیشتر و دغدغه کمتر و سر فرصت به کودک خود غذا بدهند.
از زمانیکه کودک بتواند خودش به تنهایی بنشیند، می تواند غذایش را روی صندلی غذا بخورد. به ویژه، اگر از میز غذاخوری استفاده می کنید، صندلی غذا برایتان بسیار کاربردی خواهد بود چون می توانید همزمان با غذا دادن به کودک خودتان هم غذا بخورید و او هم می تواند در کنار اعضای خانواده سر میز باشد.

برای خرید صندلی غذا به چه نکاتی باید توجه داشت؟

ممکن است کودک از 6 ماهگی تا 3 سالگی از صندلی غذا استفاده کند و بعد از آن روی بوستر بنشیند. هنگام خرید صندلی غذا بهتر است این سوالات را از خودتان بپرسید تا بهترین انتخاب را برای خانواده‌تان داشته باشید:
چقدر فضا دارید؟ شما باید بتوانید صندلی را در فضای خانه به راحتی جابجا کنید و به آن دسترسی داشته باشید. اگر فضای کافی ندارید، شاید بخواهید مدل هایی که راحت تر جابجا می‌شوند و قابل حمل هستند و یا بوسترهایی که به صندلی غذاخوری متصل می شوند را تهیه کنید.
آیا ایمنی لازم را دارد؟ صندلی غذا باید از ایستایی کافی برخوردار بوده و بتواند کودک را در عین راحتی، به خوبی مهار کند. البته مهار کودک به این معنی نیست که میتوانید کودک را بدون نظارت برروی صندلی غذا رها کنید. در این مورد حتما از صندلی های مرغوب موجود در بازار و از برندهای معتبر و منطبق با استانداردهای جهانی معنلر استفاده کنید.
آیا صندلی غذا با بزرگ شدن کودک هم قابل استفاده است؟ این بستگی به مدل صندلی غذا دارد. امروزه بسیاری از صندلی‌های غذای کودک با بزرگ تر شدن کودک هم همچنان قابل استفاده هستند؛ مثلاً ابتدا به شکل صندلی نوزاد، بعد صندلی غذا و بعد از آن هم به شکل صندلی نوجوان (مثل صندلی غذای mima moon).
آیا تمیز کردن آن آسان است؟ یک کودک نوپا کم‌کم می‌آموزد که خودش غذا بخورد. به همین دلیل حتما به صندلی غذایی نیاز خواهید داشت که بتوانید به راحتی آن را تمیز کنید چون همه جای آن غذا می‌ریزد و لک می‌شود. از این نظر صندلی غذایی که قسمت‌هایی از آن قابل جدا شدن و شستشو باشد گزینه‌ی مناسبتری است.
سینی صندلی غذا چگونه است؟ آیا قابل تنظیم است؟ آیا قابل جدا شدن است؟ امکان شستشو در ماشین ظرفشویی را دارد؟ بهتر است به دنبال یک صندلی با سینی قابل جدا شدن باشید که به راحتی تمیز شود.
آیا می‌توانید صندلی را تا (جمع) کنید و در گوشه‌ای بگذارید؟ این ویژگی به ویژه برای خانواده‌هایی که فضای کمی در اختیار دارند مهم است. بعضی از مدل های موجود در بازار را نمی‌توان به راحتی جمع کرد و شاید فضای زیادی را اشغال کنند. اگر فضای کمی دارید حتما این معیار را در نظر بگیرید.
آیا صندلی غذای مورد نظرتان با دکور و سایر لوازم منزلتان سازگار است؟ هرچند نباید تمرکز اصلی‌تان روی این مورد باشد، اما صندلی غذا هم جزو وسایل خانه است. بر اساس سبک منزلتان، می‌توانید از بین جنس، رنگ و طراحی‌های مختلف انتخاب مناسبی داشته باشید.
چقدر راحت است؟ اگر صندلی غذا راحت نباشد، پس احتمالا کودک هم خیلی علاقمند به استفاده از آن هنگام غذا خوردن نخواهد بود.

جایگزینهای صندلی غذای کودک

اگر به هر دلیلی (بودجه، فضا، غیره) خرید صندلی غذای کودم برایتان مقدور نیست، محصولات زیر می توانند جایگزین مناسبی برای صندلی غذای کودک باشند:
بوستر یا تبدیل صندلی: بوستر یا تبدیل صندلی در واقع یک نشیمن قابل حمل است که برروی صندلی معمولی قرار گرفته و مهار شده و صندلی معمولی را به صندلی غذا برای کودک تبدیل می‌کنند. وقتی که از نظر فضا یا بودجه در مضیقه هستید، این می‌تواند راه حل مناسبی برای شما باشد. در ضمن امکان جابجایی و همراه بردن در سفر هم دارد.
صندلی‌های قلاب‌شونده (hook-on chairs): بر خلاف بوستر که برروی صندلی معمولی قرار می‌گیرد، صندلی قلاب شونده را می‌توانید مستقیم به میز متصل کنید. این صندلی ها با گیره‌های تعبیه شده برروی آنها بصورت ایمنی به میز متصل شده و خود دارای سینی هم هستند تا کودک میز را کثيف نکند.
ادامه مطلب ...