برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

صندلی غذای کودک و نوزاد

شروع غذا خوردن، نقطه عطفی در زندگی نوزاد شماست. کودک با نشستن روی صندلی غذای کودک و نوزاد و قرار گرفتن در کنار خانواده، غذا خوردن آن‌ها را نگاه می‌کند و با تقلید از آن‌ها مهارت‌های جدیدی می‌آموزد. در این مرحله، کودک نه‌ تنها به دنیای طعم‌ها و بافت‌های جدید پا می‌گذارد، بلکه می‌تواند هوش اجتماعی خود را نیز توسعه بخشد. خرید صندلی غذای کودک و نوزاد هم به آسایش شما کمک می‌کند و هم تجربه‌ای لذت‌بخش از غذا خوردن برای کودک رقم می‌زند. در این بخش با انواع صندلی غذا کودک و برندهای آن آشنا می‌شویم.

انواع صندلی غذای کودک ونوزاد

صندلی غذاخوری کودک و نوزاد انواع مختلفی دارد که همگی یک هدف مشترک دارند؛ قرار گرفتن کودک در کنار اعضای خانواده. بیشتر صندلی‌های غذاخوری کودک به‌ راحتی قابل جمع شدن هستند و همگی آن‌ها یک سینی پلاستیکی محکم دارند که ظرف غذای کودک روی آن قرار می‌گیرد. در اینجا چند نمونه از پرکاربردترین انواع صندلی غذای کودک را معرفی می‌کنیم:

صندلی غذای کودک ساده

صندلی غذای کودک معمولی و ساده چوبی معمولا قابلیت جمع شدن ندارد و میز پلاستیکی آن جدا می‌شود و پس از هر بار استفاده قابل شستشو است. این محصول در جنس‌های مختلفی مثل پلاستیکی، استیل و چوبی موجود است. برخی از انواع آن به جای چهارپایه فقط یک پایه بلند دارند. انتخاب نوع و جنس صندلی غذای کودک و نوزاد ساده کاملا سلیقه‌ای است و به نیاز مشتری بستگی دارد. 

صندلی غذای کودک  چند منظوره

صندلی غذا کودک می‌تواند چند منظوره باشد یعنی هم به عنوان صندلی غذا کودک و نوزاد و هم به عنوان میز و صندلی یا گهواره استفاده شود. مثلا صندلی غذا کودک و نوزاد میما هم به عنوان صندلی خواب نوزاد هم صندلی غذا و هم صندلی نوجوان می‌تواند استفاده شود.

صندلی غذای کودک تاشو

این صندلی‌ها شبیه صندلی غذا معمولی هستند این تفاوت که جمع‌شو هستند و هرگاه نیازی به آن نداشته باشید می‌توانید آن را تا کنید و کنار بگذارید.

صندلی غذای کودک بدون پایه و قابل اتصال

این میز و صندلی‌ غذاخوری بچه گانه به نحوی طراحی شده‌ که روی صندلی‌های ناهار‌خوری بسته می‌شود. مزیت این نوع محصول پرتابل بودن آن است. یعنی می‌توانید آن را همراه خود به مهمانی، پیک‌نیک ببرید و به راحتی از آن استفاده کنید.

صندلی غذای کودک رومیزی

این صندلی‌ها روی میز محکم می‌شوند و تنها شامل یک نشیمن است. چون صندلی هم‌ سطح میز می‌شود نیازی به میز ندارد.البته که باید دقت کنید این محصول برای استفاده جلوی میز شیشه‌ای یا چوبی که بر اثر ضربه زدن کودک به آن آسیب ببیند مناسب نیستند.

ویژگی‌هایی که برای خرید صندلی غذای کودک و نوزاد باید در نظر بگیرید:

ایمنی: به برچسب استاندارد معتبر روی محصول دقت کنید. برخورداری از استانداردهای بین‌المللی ایمنی محصول را تا حد زیادی تضمین می‌کند. همچنین برخورداری از کمربندمهار پنج نقطه‌ای و پایه‌های پهن و ضد لغزش به بالابردن ایمنی صندلی غذا کمک می‌کند. 

سن و وزن  کودک: برخی از انواع محصولات از بدو تولد و برخی از 6 ماهگی قابل استفاده هستند. همچنین بعضی از صندلی‌های کودک را تا 3 سالگی و وزن 15 کیلوگرم و برخی تا دوران خردسالی و وزن 30 کیلوگرم می‌توان استفاده کرد. پس انتخاب بستگی به نیاز و سبک زندگی شما دارد.

قابلیت حمل: اگر فضای کوچکی دارد و صندلی غذای کودک و نوزاد را دایم باید جمع کنید به تاشو بودن و سبکی محصول دقت زیادی کنید. برخی از انواع صندلی چرخ‌دار است و راحت جابه‌جا می‌شوند و با یک دست هم می‌توانید صندلی را جمع کنید.دقت کنید که چرخ‌ها قابل قفل شدن باشد.

قابل تنظیم بودن : ارتفاع صندلی غذای کودک و زاویه پشت تکیه‌گاه نشیمن کودک در برخی محصولات قابل تنظیم است و به راحتی کودک بسیار کمک می‌کند. همچنین سینی و درصورت دسته‌دار بودن محصول دسته هم در بسیاری از محصولات قابل تنظیم هستند.

چندکاره بودن: برخی از صندلی غذاهای کودک و نوزاد از بدو تولد می‌توانند به عنوان گهواره استفاده شود، این محصول در دوران نوپایی به عنوان صندلی غذا و تاب و بعد از دوران نوپایی هم به صورت صندلی میز ناهارخوری یا میز تحریر قابل استفاده هستند. انتخاب یک، دو یا سه کاره بودن صندلی غذا به نیاز شما بستگی دارد.

سهولت در تمیز کردن: سینی و کاور نشیمن برخی از محصولات قابل جدا شدن است و به راحتی می‌توانید از ماشین ظرفشویی و لباسشویی استفاده کنید اگراین نکته برایتان مهم است هنگام خرید ندلی غذای کودک حتما به آن دقت کنید.

قیمت صندلی غذای کودک و نوزاد

با توجه به نوع، ویژگی‌ها و داخلی یا خارجی بودن شرکت تولیدکننده، قیمت صندلی غذای کودک متفاوت است. اما در کل، تنوع این میز و صندلی غذاخوری بچه گانه به قدری زیاد است که با هر بودجه‌ای که در نظر داشته باشید، می‌توانید صندلی غذای بچه مناسبی پیدا کنید. همچنین برخی از این صندلی غذای نوزاد، چند ویژگی دارند که به کودک کمک می‌کند زمانی که دیگر اعضاء خانواده مشغول صرف غذا هستند، با آن‌ها بازی کند و سرگرم باشد. این صندلی‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که ارتفاع و سایز آن قابل تنظیم باشد و کودک از بدو تولد تا خردسالی بتواند از آن استفاده کند. تمام این ویژگی‌ها در قیمت صندلی غذا کودک و نوزاد موثر هستند.

بهترین برند صندلی غذای کودک و نوزاد

از بهترین برندهای صندلی ماشین کودک می توان موارد زیر را نام برد :

Mima 

Maxi Cosi

Joie

Bonito

Peg-Perego 

Roba

CAM  

oribel

خرید صندلی غذای کودک و نوزاد از کودکو

کودکو نمایندگی رسمی برندهای میما، مکسی‌کوزی و پگ‌پرگو است. البته به جز این برندها، در صفحه صندلی غذا کودک و نوزاد فروشگاه تنوع زیادی ازانواع صندلی غذای کودک و نوزاد را ارائه شده‌است و می‌توانید با مقایسه انواع برندها و صندلی‌ها، متناسب با شرایط و امکانات مالی و فضایی که در اختیار دارید، بهترین صندلی را انتخاب کنید. در هنگام خرید صندلی غذای کودک و نوزاد، تعهد ما به شما عرضه برندهای معتبر، تضمین کیفیت کالا و تحویل ایمن و به موقع کالاها خواهد بود. در کنار این تعهد، به بهینه بودن قیمت‌ها نیز توجه کرده‌ایم تا کاربردی‌ترین انتخاب را داشته باشید.

پرسشهای متداول

با شروع غذای کمکی برای کودک تا ۳ سالگی می‌توان از صندلی غذا برای کودک استفاده کرد. البته این اعداد به طور نسبی هستند و کاملا بستگی به جثه و ویژگی‌های حرکتی کودک و ویژگی محصول انتخابی شما دارد.

 قابل تنظیم در زاویه درست و صحیح برای پشتیبانی کامل از گردن و کمر در هنگام نشستن.

ادامه مطلبنمایش کمتر

فهرست

برای ذخیره در لیست آیتم‌های برگزیده وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود | ثبت‌نام