غذاساز و ملزومات

غذاساز و لوازم جانبی

لیست مقایسه کالاها

انصراف

غذاساز کودک چیست و چه کاربردی دارد؟

وقتی خودتان غذای کودکتان را آماده کنید خیالتان راحت است که مواد مغذی لازم و تازه را دریافت می‌کند. فقط کافی است مواد غذایی را بخارپز کرده و پوره کنید. مدل‌های مختلفی از غذاساز در بازار وجود دارند، از مدل‌هایی که فقط پوره می‌کنند گرفته تا مدل‌هایی که هم بخارپز می‌کنند و هم پوره.

غذاساز چه ویژگی هایی باید داشته باشد

هنگام انتخاب غذاساز به این نکته توجه کنید که از این دستگاه چه توقعی دارید. اگر می‌خواهید قابلیت بخارپز، پوره، یخ‌زدایی، و گرم کردن مجدد داشته باشد، دستگاهی چندکاره تهیه کنید. اگر دستگاهی می‌خواهید که استفاده از آن آسان‌تر و قابل‌حمل باشد، میکسر کودک هم می‌تواند برای شما مناسب باشد. این وسیله هم مانند دیگر وسایل سیسمونی باید فاقد BPA ، سرب و فتالات باشد. امروزه در ساخت قطعات بعضی از مدل‌های غذاساز و بخارپز کودک از استیل ضدزنگ و شیشه استفاده می‌شود. و اگر دوست ندارید بر تعداد ظروفی که باید با دست بشویید افزوده شود، مدلی را انتخاب کنید که قطعاتش قابل شستشو در ماشین ظرفشویی باشند. ظروف نگهدارنده غذای کودک را هم فراموش نکنید تا بتوانید چند وعده غذایی کوچک را داخلشان نگه دارید تا تمام روز مشغول آماده کردن غذا نباشید. در نهایت هم بودجه خود را در نظر بگیرید. غذاسازها با قیمت‌ها و قابلیت‌های مختلف موجود هستند، طبق نیاز و بودجه خود تصمیم بگیرید.

هنگام خرید غذاساز به چه نکاتی توجه کنیم؟

ایمنی

ایمنی کودک باید اولین اولویت شما باشد و باید اطمینان حاصل کنید که ساختار غذاساز به هیچ وجه به سلامت کودکتان آسیب نمی‌زند. بعضی از پلاسنیک‌ها که حاوی BPA، سرب و فتالات هستند، برای سلامت کودک مضرند. همچنین، قطعات باید نشکن باشند تا خیالتان راحت باشد تکه هایی از غذاساز سر از بشقاب غذای کودکتان درنیاورند.

قابل حمل و نگهداری بودن

غذاسازی را انتخاب کنید که فضای کمی را اشغال کند تا نگهداری از آن و هچنین جابجایی‌ آن آسان باشد.

استفاده‌ی آسان

نصب آن چقدر زمان می‌برد؟ استفاده از دستگاه راحت است؟ شستشوی آن چطور؟ این ها سوالاتی هستند که باید پیش از انتخاب غذاساز کودک از خودتان بپرسید. شما به اندازه کافی درگیر کارهای دیگر هستید، حتما نمی‌خواهید این درگیری ها را بیشتر کنید.

کارایی

عملکرد غذاساز چقدر سریع است؟ غذاسازی را انتخاب کنید که کار را به راحتی و در زمانی کوتاه انجام می‌دهد.

دوام

بطور حتم دستگاهی را نمی‌خواهید که مجبور شوید پس از مدت کوتاهی آن را تعویض کنید. غذاساز مستحکمی را انتخاب کنید که چندین سال قابل استفاده باشد. بهتر است از شرایط مناسب گارانتی و خدمات پس از فروش نیز اطمینان حاصل کنید.

تمیز کردن دستگاه

حتما مشغله‌ی زیادی خواهید داشت و زمان زیادی ندارید که کارهایی مانند شستشو را انجام دهید. دستگاهی را انتخاب کنید که سریع تمیز می شود. قابل شستشو بودن در ماشین ظرفشویی یک ویژگی مثبت است. همچنین درصورتیکه تیغه‌ها قابل جدا شدن باشند، تمیز کردن دستگاه آسان تر میشود.

وسایل جانبی

دستگاه شامل چه وسایل جانبی می شود؟ وسایل مورد نیازتان همراه دستگاه است و یا باید به طور جداگانه آن‌ها را تهیه کنید؟

منابع:

https://littleonemag.com
https://www.whattoexpect.com

برندهای مطرح موجود در کودکو

BEABA

NUVITA

محصولات و دسته بندی های مرتبط

ملزومات تهیه غذا کودکغذاساز و لوازم جانبیملزومات غذاخوریپيش بند و آروغ گیر کودک و نوزادمحفظه و انباره غذای کودک و نوزادادامه مطلب ...
جستجوی پیشرفته

جستجوی هوشمند (19 کالا)

قیمت

تومان 90000 - تومان 4690000