اسباب‌ بازی چوبی

لیست مقایسه کالاها

انصراف

اسباب‌بازی‌ چوبی بر خلاف اسباب‌بازی‌های باطری‌خور و چراغ‌دار، به کودک فرصت تمرکز می‌دهد و برای او الهام‌بخش است. ساده بودن اسباب‌بازی چوبی این فرصت را به کودک می‌دهد تا با توجه به ویژگی شخصیتی و میل خود، بازی جدیدی را خلق کند و فرصت بروز تخیل درکودک ایجاد می‌شود. به گفته متخصصان تماس فیزیکی با چوب باعث آرامش فیزیولژیک هم می‌شود. اسباب‌بازی چوبی مثل بلوک‌های چوبی یا یک پازل ساده چوبی، حواس پنج‌گانه نوپایان را برمی‌انگیزد و به رشد مهارت‌های شناختی آن‌ها کمک می‌کند. درنتیجه قدرت حل مساله را در کودک تقویت می‌شود. ‌اسباب‌بازی‌های صدادار می‌تواند در نوع بازی کودک محدودیت ایجاد کند و بازی را بعد از مدت اندکی یکنواخت و کسل‌کننده بکند اما اسباب‌بازی‌ چوبی ساده مثل یک «بوم خالی» با پایانی باز برای کودک است تا مطابق میل خود آن را کشف کند. درگرایش‌های مختلف معتبر روانشناسی درحوزه آموزش کودک مثل روش «مونتسوری» یا روش «والدورف» هم بر لزوم استفاده از اسباب‌بازی چوبی در بازی بچه‌ها برای پرورش مهارت‌های شناختی آن‌ها تاکید شده‌است.

انواع اسباب بازی چوبی

پازل‌های چوبی یکی از انواع پرفروش‌ترین اسباب بازی چوبی هستند و برای هر رده سنی مدل‌های مختلف آن وجود دارد. از دیگر انواع اسباب‌بازی‌ چوبی پرفروش، بلوک‌های چوبی ساده است که امکان چینش مختلف و خلق بازی‌های مختلف را به کودک می‌دهد، کودک درست می‌کند و خراب می‌کند و باز مدل جدیدی می‌چیند. این موضوع هم در آموزش صبر به کودک و هم در پرورش اعتماد به‌نفس کودک تاثیر دارد. یکی دیگر ازانواع اسباب‌بازی‌های چوبی پرطرفدار، اسباب بازی چوبی دست‌ساز است که معمولا ساخت آن کارگاهی است و با حک اسم و نام کودک بر روی آن می‌توان تا سال‌ها آن را در خانواده ماندگار کرد و به کودکان نسل‌های بعدی خانواده هدیه داد. اگر تمایل به خرید اسباب‌بازی چوبی دست‌ساز دارید، ما در فروشگاه اینترنتی کودکو اسباب‌بازی چوبی دست‌ساز برند شرکت معروف Niermann را در بخش اسباب‌بازی پیشنهاد می‌دهیم.

انواع اسباب‌بازی چوبی بر اساس سن

در انتخاب اسباب‌بازی‌های چوبی هم مانند دیگر اسباب‌بازی‌ها باید به رده سنی نوزاد، نوپا و کودک و توانمندی‌های کودک در هر رده سنی توجه کنیم. اگر بخواهیم براساس سن، انواع اسباب‌بازی چوبی را انتخاب کنیم، می‌توانیم از طبقه‌بندی زیر استفاده کنیم اما در عین حال باید به تفاوت‌های فردی و ویژگی‌های شخصی کودک هم توجه کنیم و آن را معیار اصلی انتخاب و خرید اسباب‌بازی چوبی قرار دهیم.

اسباب‌بازی چوبی از نوزادی تا یک‌ سالگی

 • انواع مختلف جغجغه چوبی

اسباب‌بازی چوبی از یک‌ سالگی

 • انواع پازل چوبی پین‌دار
 • اسباب‌بازی مرتب‌سازی و چینشی اشکال چوبی
 • راکر چوبی
 • بلوک‌های حروف و اعداد چوبی
 • اسباب بازی‌های شمارشی چوبی

اسباب‌بازی چوبی مناسب 18 ماهگی به بالا

 • اسباب‌بازی چوبی سوارشدنی چرخ‌دار و واکر چوبی مثل اسباب‌بازی اسب چوبی 
 • بازی چوبی آموزشی برای شناخت رنگ‌ها و اشکال 
 • انواع پازل‌های چوبی مگنتی 
 • بلوک‌های ساده چوبی با قطعات بالا

 اسباب‌بازی چوبی مناسب 2 سالگی به بالا

 • مجموعه‌های لوازم خانه و ابزارهای کار چوبی (نقش‌آفرینی)
 • ماشین بازی چوبی
 • پازل چوبی چند وجهی
 • مجموعه‌های خانه عروسکی
 • مزرعه چوبی
 • مازهای چوبی
 •  بازی‌های چوبی تعادلی
 •  اسباب‌بازی آدمک چوبی

انواع اسباب‌بازی چوبی دخترانه و پسرانه

بعضی از انواع اسباب‌بازی‌های چوبی مانند دیگر مدل‌های اسباب‌بازی، اسباب‌بازی چوبی پسرانه هستند، یعنی معمولا پسربچه‌ها با توجه به ویژگی‌های شخصیتی و فیزیولوژیکی که در آن‌ها غالب است، تمایل بیشتری برای بازی با این اسباب‌بازی‌ها دارند مثل ست تعمیرکاری چوبی، پارکینگ طبقاتی چوبی یا فوتبال دستی چوبی. برخی ازمدل‌های دیگر اسباب‌بازی چوبی دخترانه هستند و معمولا برای دخترکوچولوها جذاب‌تر هستند مثل خانه عروسکی چوبی.

اسباب‌بازی‌های چوبی مشاغل مثل وسایل آشپزی چوبی مثل گاز و وسایل آشپزی، یا ایستگاه آتش‌نشانی چوبی، ماشین‌های اسباب‌بازی چوبی، راکرهای اسب چوبی و جنگل و مزرعه‌ چوبی و ... هم برای پسران و هم دختران جذاب است. جالب است بدانید هم اسباب‌بازی ‌چوبی پسرانه و هم اسباب‌بازی دخترانه چوبی از لحاظ زیبایی‌شناختی هم در روش‌های آموزشی معتبر دنیا مورد توجه قرار گرفته‌اند. خطوط تمیز، رنگ‌های جذاب باعث ایجاد یک محیط یادگیری آرام می‌شوند و برای نمایش جذاب هستند. در بخش اسباب‌بازی چوبی فروشگاه اینترنتی کودکو مدل‌های متنوع اسباب‌بازی چوبی از برندهای مطرح و با کیفیت روز دنیا موجود است.

برندهای اسباب‌بازی چوبی در فروشگاه اینترنتی کودکو

هنگام خرید اسباب‌بازی چوبی باید روی انتخاب برند دقت کنید چون فقط به این دلیل که اسباب‌بازی از چوب ساخته شده‌است آن را بهداشتی، سالم و مطابق با منافع محیط زیست نمی‌کند بلکه باید بدانیم چوب این اسباب‌بازی چوبی از کجا تامین شده‌است، کجا و چگونه رشد کرده‌است و چه نوع رنگی برای رنگ‌آمیزی اسباب‌بازی استفاده می‌شود؟ هنگام خرید اسباب‌بازی‌های چوبی به دنبال اسباب‌بازی چوبی باشید که چوب آن از جنگل‌های مدیریت شده پایدار تامین شده‌است. انتخاب چوب از منابع اروپایی اغلب انتخاب پایدارتری است. محصولات برندهای با کیفیتی که اسباب‌بازی چوبی تولید می‌کنند و این ویژگی را دارند می‌توانید در فروشگاه اینترنتی کودکو ببینید.

 •  Plan Toys، دارای گواهی تجارت منصفانه است. تمام اسباب‌بازی‌ها نیز در تایلند از چوب با منبع پایدار ساخته می‌شوند و با رنگ‌های غیرسمی رنگ‌آمیزی می‌شوند. علاوه بر اسباب‌بازی‌های چوبی جامد، «پلن تویز» اسباب‌بازی‌هایی از خاک اره تولید می‌کند. پس در فرآیند استفاده از چوب هیچ بخشی ازآن هدر نمی‌رود و به محیط زیست آسیبی نمی‌رسد. 
 • HAPE ، برند اسباب‌بازی آلمانی که مواد اولیه محصولات خود را از مواد پایدار و سازگار با محیط زیست انتخاب می‌کند. 
 • Niermann Standby، برند آلمانی که اسباب بازی چوبی دست‌ساز تولید می‌کند. اسباب‌بازی چوبی ساخت این برند منطبق با استاندارد اروپائي EN 71است و از رنگ‌های ایمن در مقابل حرارت استفاده می‌کند و داراي برچسب گواهيCE است. 
 • Pin Toys، یک برند تایلندی که اسباب بازی خود را از rubberwood تهیه می‌کند. 
 • Roba، محصول کشور آلمان که در ساخت اسباب‌بازی چوبی کلاسیک و آموزشی ایمن شهرت دارد. 
 • Oops، برند سوئیسی و ممتاز در زمینه محصولات آموزشی و اسباب بازی کودک است.
 •  Toynwood، یک برند با کیفیت ایرانی در تولید اسباب‌بازی چوبی است.

قیمت اسباب بازی چوبی

ممکن است در نگاه اول به نظرتان برسد که قیمت اسباب‌بازی چوبی در مقابل سادگی آن زیاد است اما به نظر ما به عنوان فروشنده اسباب‌بازی چوبی، خرید این نوع اسباب‌بازی از لحاظ اقتصادی برای خریدار به‌صرفه است.

چرا خرید اسباب بازی چوبی به‌صرفه است؟

هر چه از عمر اسباب بازی چوبی هم بگذرد باز می‌توان آن را به کودک دیگر کادو داد یا به دیگران واگذار کرد یا برای کودک دیگری در خانواده نگه داشت. اسباب‌بازی‌های چوبی به راحتی نمی‌شکنند، خراب نمی‌شوند و تا زمانی که مراقب آن باشید قابل استفاده هستند. بنابراین اگر اسباب‌بازی چوبی را از برند با کیفیتی بخرید در عین زیبایی و بهداشت،به صرفه هم هستند.

خرید اسباب بازی چوبی با کیفیت از فروشگاه کودکو

در فروشگاه اینترنتی کودکو مجموعه متنوعی از اسباب‏‌بازی‌های چوبی کودک مثل اسباب بازی اسب چوبی، اسباب بازی آدمک چوبی، جغجغه چوبی، راکر و واکر چوبی، جورچین چوبی و... را از مرغوب‌ترین برندهای موجود در بازاراسباب بازی چوبی را ببینید و انتخاب کنید.

خرید اینترنتی اسباب بازی چوبی کودک بر روی وب‏‌سایت کودکو بسیار ساده است. شما می‏‌توانید با استفاده از فیلترهای موجود با انتخاب برند، سن استفاده و محدوده قیمت اسباب بازی چوبی مورد نظر، اسباب بازی چوبی که به سلیقه شما نزدیک‌تر است را بیابید. در صورت نیاز، با مشاوران و پشتیبانان ما تماس بگیرید و از راهنمایی آن‌ها برخوردارشوید، از انتخاب مناسب خود اطمینان حاصل کنید و سپس اقدام به خرید کنید. در هر کجای سرزمین‌مان ایران که هستید، در کوتاهترین زمان بسته خود را کاملا سالم و تضمین شده تحویل بگیرید.

حتی اگر از خرید خود پشیمان هستید و البته اگر خرید شما سالم است، می‌توانید ظرف مدت 7 روز بسته را مرجوع کنید. فروشگاه اینترنتی کودکو به انتخاب شما احترام می‌‌گذارد.

سوالات متداول :

فواید اسباب بازی چوبی چیست؟

بالا بودن مقاومت، عمر بالا و عدم آسیب به محیط زیست را می توان از فواید اسباب بازی های چوبی دانست.

در خرید اسباب بازی چوبی به چه نکاتی توجه می شود؟

در خرید اسباب بازی چوبی باید به سن کودک و جنسیت او توجه شود. هرچند برخی از اسباب بازی های چوبی برای هر دو جنسیت طراحی شده است اما تا حد امکان باید اسباب بازی چوبی برای کودک خریداری کرد که برای او جذابیت کافی را داشته باشد.

ادامه مطلب ...