قنداق فرنگی و کیسه خواب نوزاد

لیست مقایسه کالاها

انصراف

قنداق کردن نوزاد، یکی از روش‌هایی است که بیشتر در گذشته برای ساکت کردن گریه نوزاد و راحت‌تر خوابیدن او انجام می‌شد. ضمن اینکه با این کار می‌توانستند راحت‌تر نوزاد را بغل کنند و ازآنجایی‌که در ماه‌های اول به‌دنیاآمدن، نوزادان توانایی گرم‌کردن خود را ندارند، با این روش می‌توانستند بدن آنها را به‌خوبی گرم نگه دارند؛ روشی که امروزه هم توسط برخی از والدین نوزادان تازه‌متولدشده استفاده می‌شود.

برخی از کارشناسان معتقدند قنداق کردن به نوزاد کمک می‌کند تا خواب آرامی را تجربه کند. کودکو فروشگاه آنلاینی است که در زمینه فروش قنداق و کیسه خواب نوزاد فعال است. شما می‌توانید در میان گزینه‌های مختلف محصولات این فروشگاه، کالای دلخواهتان را پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب بهتر در خرید قنداق فرنگی این مطلب را از دست ندهید.

انواع قنداق فرنگی

یکی از راه‌هایی که کمک می‌کند فرزند شما به‌راحتی بخوابد، قنداق کردن نوزادتان است. جالب است بدانید که به طور کل دو نوع قنداق فرنگی (معمولاً از قنداق فرنگی به کیسه خواب هم یاد می‌شود) وجود دارد.

  1. قنداق فرنگی ساده که احتمالاً شبیه به آن را شما هم در کودکی دیده‌اید.
  2. قنداق فرنگی جدید یا مدرن‌تر که امروزه بیشتر موردپسند خانواده‌ها قرار گرفته است.

انواع قنداق فرنگی نوزادی را هم می‌توانید در بازار پیدا کنید که با توجه به جنس و شکل در مدل‌های زیر موجود است.

قنداق فرنگی ساده

اولین مدل آن، قنداق فرنگی ساده است. همان کالایی که بیشتر شبیه به قندان‌های ساده در گذشته است؛ جنس آن از پارچه است و با گره، بخش‌های مختلف آن به یکدیگر متصل و محکم می‌شود. البته برخی از این قنداق‌ها درواقع پتوی نازک مخصوص پوست نوزاد است که یا با گره یا با دکمه و زیپ می‌توان قسمت‌های مختلف را به یکدیگر متصل کرد که بعد از بزرگ‌شدن نوزاد، به‌عنوان پتو هم از آن استفاده می‌شود.

کیسه خواب کودک

مدل دیگری از قنداق فرنگی در بازار وجود دارد که شاید به دلیل شباهت به کیسه خواب کودک به این نام هم شناخته می‌شود. همان‌طور که از نامش مشخص است، همانند یک کیسه نگهدارنده نوزاد عمل می‌کند و با ابزاری ازجمله چسب، زیپ، دکمه و... قسمت‌های مختلف آن به یکدیگر متصل می‌شود. ازاین‌رو کودک نمی‌تواند آزادانه تکان بخورد، ضمن اینکه خواب راحتی را هم تجربه خواهد کرد.

انواع کیسه خواب نوزاد

استفاده از کیسه خواب نوزاد، علاوه بر راحتی می‌تواند به خواب آرام کودکتان کمک کند که مانند قنداق می‌تواند مدل‌های مختلفی داشته باشد. یکی از انواع آن‌ها دارای چسب است و قسمت‌های مختلف آن با استفاده از چسب وصل می‌شود. همین باعث می‌شود، باز کردن آن آسان باشد و آسیبی به کودک وارد نشود.

مدل دیگر کیسه خواب نوزاد زیپ دارد. زمانی که فرزندتان را داخل کیسه خواب قرار می‌دهید، رویه آن را با استفاده از زیپ می‌بندید و انجام آن آسان است.

یک دسته‌بندی دیگر نیز برای کیسه خواب نوزادان که بر اساس راحتی کودک در آن است، وجود دارد. ساخت بعضی از آن‌ها طوری است که تمام بدن نوزاد داخل آن قرار می‌گیرد. اگر کودکتان با این موضوع مشکلی نداشته باشد، هنگام خواب راحت است.

در مقابل، بعضی از کیسه های خواب قسمت دستشان باز است؛ اگر شما نوزادتان را داخل آن قرار دهید، دست‌هایش آزادانه حرکت می‌کند. این مدل باز به دودسته تقسیم می‌شود. قسمت دست می‌تواند؛ مانند لباس آستین داشته باشد تا با حرکت آزادانه دست، مشکلی بابت سرما خوردن پیش نیاید. تعدادی هم بدون آستین هستند و فقط قسمتی باز دارند که دست‌ها را از آن بیرون می‌آورد.

کیسه‌های خواب ممکن است از قسمت پا هم باز شوند؛ اگر کودکتان گرمایی باشد و با پوشاندن پاها مشکل داشته باشد، این مدل از کیسه خواب می‌تواند گزینه مناسبی برایش باشد.

یکی از دسته‌بندی‌هایی که برای کیسه خواب وجود دارد، بر اساس جنسیت نوزاد است. درواقع کیسه خواب نوزاد دخترانه طرح‌های متفاوتی با نوع پسرانه دارد. اگر شما والدینی هستید که به این موضوع اهمیت می‌دهید، در کودکو می‌توانید مدل‌های مختلف را متناسب با جنسیت فرزندتان انتخاب کنید.

قیمت قنداق فرنگی و کیسه خواب نوزاد

یکی از ویژگی‌های خرید قنداق فرنگی و کیسه خواب نوزاد، قیمت آن است. شما طبق بودجه‌ای که به این خرید اختصاص داده باشید، می‌توانید محصول متناسب با آن را تهیه کنید. البته برای این‌که تجربه خوبی از این خرید همراهتان باشد، می‌توانید به چند موضوع توجه کنید. در ادامه از عوامل تأثیرگذار در قیمت‌گذاری قنداق فرنگی و کیسه خواب نوزاد می‌گوییم.

جنس قنداق فرنگی و کیسه خواب نوزاد

پارچه نخی اولین موردی است که برای تولید قنداق فرنگی از آن استفاده می‌شود و معمولاً برای قنداق فرنگی ساده کاربرد دارد. تولیدکنندگان این محصول باتوجه‌به حساسیت پوست و میزان گرمایی بودن نوزادان، این قنداق‌ها را در جنس‌های مختلف ازجمله پشمی، مخملی و پارچه‌های مختلف که به کودک آسیب نمی‌رساند نیز تولید می‌کنند. همچنین از موادی مثل پشم‌شیشه برای پُرکردن داخل پارچه (قنداق کیسه‌ای)، هم استفاده می‌شود. زمانی که قصد خرید دارید، باید بدانید تفاوت قیمت میان هرکدام از این موارد باعث می‌شود تا هزینه نهایی که باید برای محصول پرداخت کنید، با بقیه فرق داشته باشد.

مدل قنداق فرنگی و کیسه خواب

در قسمت قبل اشاره کردیم این محصولات نوزاد را می‌توانید کودکو در مدل‌های مختلف مشاهده کنید. این اختلاف میان مدل‌ها باعث تفاوت قیمت آن‌ها می‌شود. اگر بودجه محدودی دارید، می‌توانید به سمت مدل‌های ساده و سبک‌تر بروید.
اگر هم دغدغه قیمت ندارید، می‌توانید از میان مدل‌های موجود در کودکو هرکدام را که مایل بودید انتخاب کنید.

برند تولیدکننده قنداق فرنگی و کیسه خواب نوزاد

همه فروشندگان به دنبال راهی هستند تا مخاطبان بیشتری داشته باشند و رضایت مشتریانشان را جلب کنند. به همین خاطر همیشه تلاش می‌کنند تا محصولاتی تولید کنند که در دنیای رقابتی، افراد بیشتری را به سمت آن‌ها جذب کند.

در ادامه فهرستی از برندهای فعالی که در زمینه کیسه خواب و قنداق در کودکو فعال هستند، معرفی می‌شوند که از بهترین‌های بازار هستند؛ بنابراین، شما می‌توانید آن‌ها را در فروشگاه کودکو تهیه کنید.

  • بیبی مینک (Baby Mink)؛
  • ناتو (Nattou)؛
  • رد کسل (Red Castle)؛
  • سامر (Summer)؛
  • فرست یرز (The First Years)؛
  • تاپ دوزانی (Topdozani).

رنگ و طرح کیسه خواب و قنداق فرنگی

تنوع رنگی در زمینه این محصولات نوزاد، بالا است؛ اما از طرفی برخی از والدین مایل‌اند از رنگ‌های ساده و خنثی استفاده کنند. بعضی از خانواده‌ها از نظرات عموم استفاده می‌کنند؛ برای مثال، برای کیسه خواب نوزاد پسر رنگ آبی و برای دخترها رنگ صورتی را انتخاب می‌کنند.

بعضی از مدل‌ها طرح‌هایی روی خود دارند. اگر شما از آن دسته افراد هستید که در خرید قنداق فرنگی به ‌ظاهر آن توجه می‌کنید و می‌خواهید برای کودکانتان وسایلی تهیه کنید که روی آن‌ها طرح‌های متنوعی باشد، توجه داشته باشید که معمولاً این محصولات قیمتشان نسبت به مدل‌های ساده، بیشتر است.

قابل شست‌وشو بودن قنداق فرنگی و کیسه خواب

هر کالای کودک مانند کیسه خواب را نمی‌توان شست؛ اما بعضی از آن‌ها قابل شست‌وشو هستند؛ بنابراین، هر اتفاقی برایش بیفتد، می‌توان آن‌ها را تمیز کرد و بدون اینکه آسیبی به ظاهر و بافت آن وارد شود.

کیفیت قنداق فرنگی و کیسه خواب کودک

برخی از والدین می‌خواهند برای مدت کوتاهی فرزندشان از کیسه خواب استفاده کند؛ به همین دلیل برایشان مهم نیست کهک این محصول کیفیت چندان بالایی داشته باشد. در مقابل، تعدادی از والدین هم دوراندیش هستند و در واقع می‌خواهند این محصول کیسه خواب نوزاد جدید آن‌ها هم باشد؛ بنابراین، ترجیح می‌دهند بودجه بیشتری کرده تا مدت‌زمان زیادتری از آن استفاده کنند.

خرید قنداق فرنگی و کیسه خواب نوزاد از فروشگاه کودکو

فروشگاه کودکو محلی است که شما می‌توانید انواع محصولات مرتبط با نوزاد و کودکتان را تهیه کنید. در کودکو شما به قیمت انواع محصولات مانند قیمت کیسه خواب نوزاد پسرانه به‌راحتی دسترسی دارید و می‌توانید بر اساس بودجه‌‌ای که در نظر دارید، کالای دلخواهتان را انتخاب کنید.

گروه کودکو در فضای آنلاین فعالیت دارند؛ بنابراین، شما در هر جای این کشور باشید، می‌توانید به‌راحتی محصولی را که مایل هستید، خریداری کنید.

شاید فکر کنید به اطلاعات بیشتری نیاز دارید؛ حتی ممکن است نیاز داشته باشید جزئیات بیشتری بدانید تا مطمئن شوید خریدتان درست است. برای این منظور می‌توانید با همکاران ما در کودکو تماس بگیرید تا شما را در خرید قنداق فرهنگی طبق انتظاراتتان راهنمایی و مشاوره کنند.

سوالات متداول :

قنداق فرنگی چه انواعی دارد؟

قنداق فرنگی در انواع قنداق فرنگی ساده و قنداق فرنگی مدرن (جدید) وجود دارد.

فواید استفاده از  قنداق فرنگی چیست؟

با استفاده از قنداق فرنگی خواب دلنشینی برای کودک فراهم می کنید. همچنین استفاده از قنداق فرنگی موجب می شود، حرکات ناگهانی  دست و پای کودک در خواب، آرامش کودک را از بین نبرد.

ادامه مطلب ...
جستجوی پیشرفته

جستجوی هوشمند (21 کالا)