طریقه بستن آغوشی نوزاد و نحوه استفاده از آن + عکس

آموزش گام به گام طریقه بستن آغوشی نوزاد همراه با عکس

0

استفاده از آغوشی نوزاد، با سبک زندگی شما ارتباط مستقیم دارد. امروزه استفاده از آغوشی نوزاد، دو جنبه دارد. بسیاری از پدرها و مادرهایی که نوزادی در راه دارند، از این وسیله برای کاربردهایی که دارد استفاده می‌کنند و برای تعدادی دیگر، آغوشی نوزاد صرفا جنبه زیبایی و تزئینی دارد. اگر شما جز آن دسته از پدرها و مادرهایی هستید که به کاربرد این وسیله فکر می‌کنند، این مقاله برای شما مفید خواهد بود. همچنین طریقه بستن آغوشی نوزاد یکی دیگر از مواردی است که در بررسی این موضوع باید به آن توجه کنید، چون نحوه بستن آغوشی به اندازه انتخاب آن اهمیت دارد.

بستن آغوشی نوزاد

بستن آغوشی نوزاد، حس آغوش مادر را برای کودک تداعی می‌کند. به همین دلیل وقتی از آغوشی نوزاد استفاده می‌کنید، کودک احساس امنیت بیشتری می‌کند. همچنین این موضوع را درنظر داشته باشید که آغوشی به مادر هم احساس راحتی و آرامش بیشتری می‌دهد، چون می‌تواند هم از کودک خود مراقبت کند و هم به کارهای روزمره خود رسیدگی کند. آغوشی نوزاد انواع مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا در انتخاب خود درایت بیشتری به خرج دهید و طرز بستن آغوشی نوزاد را به شما نشان می‌دهیم.

طریقه بستن آغوشی ایرانی

آموزش بستن آغوشی نوزاد به این سبک ساده است. بعضی از انواع آن از یک شال بلند تهیه شده‌اند. انتهای این شال بلند، دو رینگ تعبیه شده که با استفاده از آن بتوانید آغوشی را محکم کنید. البته بسیاری از آن‌ها رینگ ندارند و با گره تنظیم می‌شوند. تنظیم بستن آغوشی‌ها بسته به انواع آن‌ها متفاوت است. مدل‌های ایرانی و قدیمی آن معمولاً شبیه شال هستند و باید آن را دور خود بپیچید.

نحوه بستن آغوشی گراکو

این آغوشی دو کاره بوده و دو حالته دارد. نحوه استفاده از آغوشی گراکو به این صورت است که می‌توانید آن را طوری ببندید که روی کودک به سمت محیط و یا رو به مادر باشد. امنیت این آغوشی بسیار بالاست، چون هم ضربه‌گیر دارد و هم محافظ سر و گردن کودک است. همچنین بند آن قابل تنظیم بوده و شما می‌توانید آغوشی را بر اساس قد خود تنظیم کنید. تحمل وزن این آغوشی هم تا ۱۰ کیلوگرم است و پارچه آن برای کودک بسیار مناسب است.

طریقه بستن آغوشی نوزاد

خرید سیسمونی نوزاد با بهترین قیمت از کودکو

از این آغوشی می‌توانید زمانی استفاده کنید که بیرون از منزل هستید و دوست ندارید همراه خود کالسکه ببرید. نمی‌توانید کالسکه را همه جا با خود حمل کنید، به همین دلیل توصیه می‌کنیم از این آغوشی استفاده کنید. به دلیل این که این آغوشی دارای بندی است که وزن کودک را به‌خوبی تقسیم می‌کند، شما هم اذیت نخواهید شد. آغوشی این امکان را به والدین می‌دهد تا ضمن انجام فعالیت روزانه، بتوانند با کودک خود ارتباط برقرار کنند.

نحوه بستن آغوشی بیبی کر

این آغوشی به دلیل اینکه از پارچه جین تهیه شده است، ظاهر بسیار زیبایی دارد. همچنین با توجه به نوع طراحی آن، هم برای نوزاد پسر و هم دختر مناسب است. نحوه بستن آغوشی نوزاد بیبی کر به این صورت است که دو موقعیت قرارگیری کودک دارد و این موضوع راحتی بیشتری هم برای شما و هم برای کودک تأمین می‌کند. می‌توانید کودک را به سمت محیط و خودتان روی آغوشی بگذارید و به امور روزانه‌تان رسیدگی کنید. کیفیت این آغوشی بسیار بالاست و به همین دلیل می‌توانید با خیال راحت از بدو تولد کودک تا ۱۸ ماهگی از آن استفاده کنید. دارای بند تنظیم‌کننده است که می‌توانید با توجه به قد خودتان آن را تنظیم کنید تا راحت‌تر باشید. یکی از لوازم جانبی که همراه با این آغوشی به فروش می‌رسد، کمربند است. این کمربند برای حفظ امنیت بیشتر کودک شما تعبیه شده است.

روش بستن آغوشی کودک

نحوه بستن آغوشی چیکو

آغوشی چیکو قابلیت تحمل وزن از ۳ تا ۹ کیلوگرم را دارد. بندهای قابل تنظیم این آغوشی می‌تواند به شما کمک کند تا کمترین سنگینی به گردن و کمر شما وارد شود. همچنین باتوجه به وجود بندهای قابل تنظیم شما می‌توانید با خیال راحت در طول مدت ‌زمان رشد کودکتان از آن استفاده کنید. طریقه بستن آغوشی چیکو به سه حالت است. حالت اول کودک را با استفاده از محافظی که دارد به ‌صورت خوابیده نگه می‌دارد که از بدو تولد تا چهارماهگی نوزاد که نمی‌تواند به ‌راحتی بنشیند، قابل استفاده است. در حالت دوم، شما می‌توانید کودک را به حالتی که صورتش رو به جلو باشد نگه دارید. چون معمولاً از چهارماهگی به بعد کودک می‌تواند به ‌راحتی بنشیند. در حالت سوم، شما می‌توانید صورت کودک را به سمت بدن خود نگه دارید. علاوه بر همه این‌ها، این آغوشی مجهز به محافظی برای حفظ امنیت سر و گردن کودک است.

نحوه بستن آغوشی نوزاد

نحوه بستن آغوشی اسپرینگ

آغوشی اسپرینگ برای بازه سنی ۳ تا ۱۲ ماهگی قابل استفاده است. جنس آن پلی‌استر است و به همین دلیل ماندگاری و دوام بسیار بالایی دارد. دارای دو بند روی شانه و یک بند برای کمر حمل‌کننده است و تحمل وزن آن از ۳ تا ۹ کیلوگرم است. با استفاده از این آغوشی می‌توانید کودک را به حالت خوابیده، یعنی صورت به سمت سقف، رو به جلو و صورت به سمت محیط، و رو به خودتان یعنی صورت به سمت بدنتان حمل کنید. به سبب این ویژگی شما می‌توانید حالت قرار گرفتن کودک را با توجه به شرایط خود و کودک دلبندتان تنظیم کنید. بندهای قابل تنظیم این آغوشی کمترین آسیب را به مهره‌های گردن و کمر شما وارد می‌کند و به همین دلیل استفاده از آن برای مدت ‌زمان طولانی در روز بلامانع است.

برای مشاهده انواع و خرید آغوشی کودک کلیک کنید

نحوه بستن آغوشی مادرکر

آغوشی مادرکر به آغوشی چند حالته معروف است. قفل‌های ایمنی و بسیار محکم آن امنیت لازم را برای کودک دلبند شما فراهم می‌کند. تحمل وزن آن تا ۱۲ کیلوگرم است و دارای روکش ضد تعریق است. به همین دلیل استفاده از این آغوشی در فصول گرم سال برای شما راحت خواهد بود. چون ممکن است به سبب جنسی که اکثر آغوشی‌ها دارند احساس گرما و تعریق کنید. نشیمن‌گاه این آغوشی برای کودک شما بسیار راحت است و با یک بالشتک اضافه به فروش می‌رسد. می‌توانید این بالشتک را در قسمت نشیمنگاه قرار دهید، تا کودک احساس راحتی بیشتری کند. نحوه بستن و قرار گرفتن این آغوشی، به صورت کودک رو به محیط، رو به مادر و رو به سقف و خوابیده است.

نحوه بستن آغوشی مادرکر

طریقه نصب آغوشی سایبکس

آغوشی سایبکس، بندهای قابل تنظیم دارد. در مرحله اول باید بند شماره ۱ را دور کمر خود به حالتی که هم احساس راحتی کنید و هم امن باشد ببندید. بعد دو بند آغوشی را که شبیه به بندهای کوله‌پشتی است، از قسمت جلو بدنتان دور بازوها بیندازید و حتماً آن را به درستی تنظیم کنید که شل نباشد. برای این که امنیت بیشتری برای نوزاد شما فراهم شود، این دو بند را می‌توانید با یک قفل، از قسمت پشت بدنتان محکم کنید. می‌توانید کودک را به سه حالت صورت رو به محیط، صورت رو به بدن مادر و صورت رو به سقف در این آغوشی قرار دهید. حالت سوم برای زمانی است که قصد دارید به کودکتان شیر بدهید و هم زمان به امور روزمره‌تان برسید بسیار مناسب است.

طرز بستن آغوشی

نکات ایمنی در استفاده از آغوشی

نکات ایمنی که در استفاده از آغوشی باید به آن‌ها توجه کنید به شرح زیر است:

  1. قبل از قرار دادن کودک در آغوشی از محکم بودن قفل‌ها مطمئن شوید.
  2. اگر آغوشی که استفاده می‌کنید قفل ندارد و با گره بسته می‌شود، نسبت به محکم بودن گره‌ها اطمینان حاصل کنید.
  3. بند آغوشی را طوری تنظیم کنید که کم‌ترین آسیب به مهره‌های گردن و کمر شما وارد شود.
  4. حالت قرار گرفتن کودک در آغوشی را با توجه به سن او انتخاب کنید. چون در بعضی از این حالات ممکن است کودک اذیت شود.

جمع‌بندی

در این مطلب تلاش کردیم به صورت کامل توضیح دهیم چرا از آغوشی استفاده کنید و روش بستن آغوشی کودک را توضیح دهیم. استفاده از آغوشی‌ها برای آرامش و راحتی شما بسیار مهم هستند، چون شما این امکان را ندارید که مدام در طول روز کودکتان را در آغوش بگیرید و کنار او باشید. به همین دلیل با استفاده از آن هم می‌توانید کنار کودکتان باشید و هم به امور روزمره‌تان برسید.

نظر بگذارید