پوشک استخری (ضدآب) چیست؟ | دلایل استفاده از پوشک شنا

پوشک استخری چیست ؛ ویژگی ها و دلایل استفاده

0

دقت کرده‌اید فرزند دلبندتان چقدر آب‌بازی را دوست دارد؟ حالا فرقی ندارد کجا باشد، می‌خواهد ساحل دریا باشد یا حوض حیاط خانه! اما تا حالا شنیده‌اید پوشک استخری چیست و چه کارایی برای نوزادان و کودکان دارد؟ این پوشک، بدون شک یکی از ضروری‌ترین وسایلی است که بایستی همراهتان باشد.

خیلی از کودکان به دویدن و ورزش‌های روزانه علاقه زیادی دارند، ولی بیشترشان آب‌بازی را ترجیح می‌دهند. چه در تشت آب در حمام، چه در حوض یا استخر باشد. حتی بسیاری از متخصصان، معتقدند برای کودکانی که اضافه وزن دارند، استخر راه چاره مناسب است. در این صورت به پوشک مناسب برای استخر نیاز هست.

در این مقاله بررسی می‌کنیم پوشک استخری چیست و چه ویژگی‌هایی دارد که برای آب بازی کودک در استخر مناسب است.

پوشک استخری (ضدآب) چیست؟

پوشک استخری نوعی پوشک ضد آب است که برای شنا و استخر طراحی و تولید شده است. به‌طوری‌که نوزاد و کودک شما در صورت استفاده از این پوشک‌ها در دریا یا استخر، بدن او پوشانده شده و آب به درون آن نفوذ نمی‌کند. ضمن اینکه این پوشک‌ها برای این طراحی و تولید می‌شوند که از بیماری‌های خاصی که از طریق آب ممکن است انتقال پیدا کنند پیشگیری کرده و آن‌ها را تحت کنترل بگیرد.

این باکتری‌ها که سبب بیماری‌های پوستی می‌شوند، ممکن است موجب به وجود آمدن عفونت در کودکان شوند که برای بسیاری از آن‌ها خطرناک و حتی کشنده است.

ویژگی‌های پوشک‌های استخری کودک

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم کودکان علاقه به آب‌بازی و شنا دارند. شنا حتی برای نوزادان هم مناسب است؛ چراکه باعث افزایش تمرکز حواس، افزایش هوش و نیز پیشرفت در روابط اجتماعی آن‌ها در آینده می‌شود. از نظر احساسی هم تأثیرات مثبتی بر روح و روان کودک می‌گذارد.

ویژگی‌های یک پوشک استخری خوب

برای خرید و مشاهده قیمت پوشک نوزاد کلیک کنید

همچنین پوشک استخری این امکان را فراهم می‌سازد که کودک از سنین کم با آب آشنا شده و از آب بازی لذت ببرد. به‌‌علاوه همین عامل باعث می‌شود کودک سرشار از انرژی و هیجان شود. پوشک استخری باید ویژگی‌های منحصربه‌فردی داشته باشد که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم:

 • اولین مورد نوع طراحی پوشک استخری است که باید کمک کند کودک دلبند شما بدون هیچ‌گونه ناراحتی و با توانایی کافی به کار و بازی خود برسد.
 • از ویژگی‌های این پوشک می‌توان گفت که کمترین میزان آب را جذب کرده و از اضافه وزن او هم جلوگیری می‌کند. پوشک استخری یا همان پوشک شنا، مانعی برای جلوگیری از نشت دارد و به همین خاطر اجازه این را نمی‌دهد که به بیرون نم پس بدهد یا بوی بد و نامطبوع ادرار به بیرون منتشر شود.
 • پوشک شنای کودک در کناره‌های خود، چسب‌های محکمی دارد. این چسب‌های کناری از موادی هستند که در صورت قرار گرفتن کودک در آب (چه دریاچه استخر چه هر جای دیگر) باز نمی‌شوند و خاصیت چسبندگی خودشان را از دست نمی‌دهند. ضمن اینکه نحوه طراح آن‌ها هم طوری است که ورم نمی‌کنند و از لبه‌های آن‌هم آب نمی‌تواند به داخل نفوذ کند.
 • پوشک استخری دارای نرمی و انعطاف مناسب است که به کودک شما حس راحتی می‌دهد.
 • پوشک شنای کودک، در انواع طرح‌های کارتونی تولید می‌شوند و این موضوع برای کودکان بسیار جذاب است.
 • پوشک استخری در سایزهای مختلف تولید می‌شود تا با خیال راحت بتوانید گزینه موردنظرتان را خریداری کنید.

دلایل استفاده از پوشک بچه استخری

برای کودکانی که از همان ابتدا به آب، تماس با آب و ورزش‌های آبی علاقه نشان می‌دهند، می‌توان از پوشک‌های استخری استفاده کرد. اما دلایل دیگری هم برای استفاده از پوشک بچه استخری وجود دارد:

چرا از پوشک بچه استخری استفاده کنیم

مشاهده قیمت و خرید سیسمونی نوزاد از کودکو

 • این پوشک‌ها بدون کمترین مشکلی در نشتی، مدت زمانی طولانی می‌تواند شادابی کودک شما را حفظ کند و نشاط را برایش به همراه داشته باشد.
 • استفاده از این نوع پوشک، امکان یادگیری ورزش شنا را در کودک، از سنین ابتدایی او تقویت و فراهم می‌کند و تأثیر بسزایی در پیشرفت او در ورزش‌های آبی دارد.
 • با توجه به اینکه با این پوشک استخری، نگران بیرون زدن ادرار و مدفوع کودک نیستید، به‌خوبی می‌توان اعتماد به‌ نفس کودک را هم در هنگامی که در آب به سر می‌برد بالا برد.
 • یکی از دلایل استفاده از این پوشک‌های استخری، این است که در پول والدین هم صرفه‌جویی می‌شود. تصور کنید هر بار استفاده از پوشک معمولی و تمیز کردن و شستن کودک و بعد استفاده دوباره از پوشک معمولی، چقدر می‌تواند گران تمام شود. اما با این نوع پوشک‌ها والدین دیگر نگران این موضوع نخواهند بود.

در نهایت، اگر دلتان می‌خواهد کودک شما، خواه پسر باشد خواه دختر، در فصل تابستان در ساحل یا استخر با حال خوب بازی کند، حتماً با خود پوشک‌های ویژه شنا یعنی همان پوشک استخری ببرید؛ این یک ضرورت است.

تفاوت پوشک استخری و پوشک معمولی

شاید این سؤال برایتان پیش آمده باشد که پوشک استخری و پوشک معمولی چه تفاوت‌هایی دارند؟

 1. اولین ویژگی عالی و فوق‌العاده پوشک استخری یا پوشک شنا این است که کمترین آب را جذب می‌کند؛ به همین دلیل از وزن اضافی جلوگیری می‌کند.
 2. در پوشک معمولی ادرار یا مدفوع کودک در استخر یا دریا، حفظ نخواهد شد و به بیرون زده می‌شود؛ چون استحکام پوشک استخری را ندارد.
 3. در نهایت، چسب‌های پوشک شنا نسبت به مدل معمولی به مراتب قوی‌تر هستند.

جمع‌بندی

اگر می‌خواهید دختر یا پسرتان در گرمای تابستان، در ساحل دریا یا در استخر آب بازی و شنا کند، پوشک مخصوص شنا یا همان پوشک استخری را فراموش نکنید. با پوشک‌های شنا، هیچگاه روزتان خراب نمی‌شود و از اینکه کودکتان داخل استخر یا دریا، در حال لذت از بازی با آب، کارخرابی کند باعث خجالت شما نمی‌شود. این موضوع هم امنیت خاطر برای کودک به همراه دارد، هم شما در آسایش خیال هستید. اعتمادبه‌نفس فرزند دلبندتان هم حفظ شده و حتی افزایش پیدا می‌کند.

نظر بگذارید