راهنمای باز و بسته کردن کالسکه در برندهای مختلف (+ویدیو و تصویر)

راهنمای باز و بسته کردن کالسکه در برندهای مختلف

این مقاله یک راهنما برای آموزش باز و بستن کالسکه است. درست است که نحوه باز و بسته کردن کالسکه‌ یک برند با برند دیگر دیگر متفاوت است اما یک سری نکات در نحوه باز و بسته کردن کالسکه‌های مختلف کودک مشترک است. ابتدا نکات مشترک را با هم مرور می‌کنیم و در ادامه راهنمای باز و بسته کردن کالسکه، نحوه باز و بسته کردن کالسکه چند برند معتبر و پرتقاضا را بررسی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

راهنمای باز و بسته کردن کالسکه

امروزه مدل‌های مختلف کالسکه کودک در بازار وجود دارد. بدون در نظر گرفتن اینکه مدل کالسکه چیست، در نحوه باز و بسته کردن کالسکه عصایی یا نحوه باز و بسته كردن كالسكه قدیمی و کالسکه‌های مدل روز نکات مشترکی وجود دارد. در بخش اول مقاله اصول اولیه راهنمای باز و بسته کردن کالسکه که در همه کالسکه‌ها یکسان است را آموزش می‌دهیم.

طرز باز کردن کالسکه کودک

همیشه قبل از شروع به باز و جمع کردن کالسکه اطمینان حاصل کنید که کودک شما در فاصله‌ای ایمن از کالسکه قراردارد. کودک ممکن است دست خود را به سمت کالسکه بیاورد و انگشتانش آسیب ببیند. حالا طریقه باز کردن کالسکه به صورت زیر است:

1. دکمه آزاد کردن کالسکه را پیدا کنید

در کالسکه یک دکمه وجود دارد که اگر آن را فشار دهیم باعث می‌شود قفلی که کالسکه را در حالت تا شده نگه داشته‌است آزاد شود. ممکن است بپرسید از کجا بفهمیم قفل کدام دکمه است؟

راهنمای باز کردن کالسکه

بیشتر کالسکه‌ها روی دسته فرمان کالسکه یک دکمه باز کردن دارند یا یک دکمه پدالی در نزدیک چرخ‌ها دارند. قفل‌ها معمولا چفت‌های پلاستیکی هستند که از یک طرف فریم کالسکه به طرف دیگر قلاب شده‌اند. بعضی از مدل‌های کالسکه‌ هم ممکن است دو دکمه (هر کدام برای یک طرف) داشته باشند که چرخ‌های جلو و عقب را همزمان آزاد کنند.

2. دسته‌های کالسکه را نگه دارید

وقتی دکمه باز کردن را پیدا کردید کالسکه را در حالت عمودی نگه دارید و دسته‌های آن را بگیرید. عمودی نگه داشتن کالسکه باعث می‌شود تا بدون واژگون شدن کالسکه، آن را باز کنید. باز کردن کالسکه حالا بعد از گرفتن دسته فرمان، دکمه آزاد کردن را فشار دهید تا قفل باز شود. معمولا برای باز کردن قفل باید دکمه را نگه دارید و بدنه کالسکه کودک را به سمت بیرون بکشید تا کاملا باز شود.

3. کالسکه را در جای خود قفل کنید

هنگامی که کالسکه باز شد باید روی آن یک فشار مختصری بدهید (به اصطلاح صدای کلیک کردن را بشنوید) تا در حالت باز کالسکه قفل شود. قفل کردن کالسکه نوزاد اگر کالسکه شما کریکات یا کریر ندارد، مرحله باز کردن از راهنمای باز و بسته کردن کالسکه همین‌جا به پایان رسید. اما اگر کالسکه شما یک کریر یا کریکات هم دارد مرحله بعد را انجام دهید.

4. کریر یا کریکات را در جای خود قفل کنید

محل نشستن کودک ( کریر یا کریکات) را روی فریم کالسکه در جای خود قرار دهید و فشار اندکی بدهید. وقتی صدای کلیک را شنیدید به این معنی است که کریر یا کریکات در جای خود قفل و محکم شده‌است. نصب کریر روی کالسکه در بخش بعدی از راهنمای باز و بسته کردن کالسکه به نحوه جمع کردن کالسکه می‌پردازیم. با ما همراه باشید.


همچنین بخوانید: بهترین کالسکه


طریقه بستن کالسکه بچه

اغلب مدل‌ها با فشار دادن دسته به سمت جلوی کالسکه حرکت می‌کنند و در نهایت در وسط جمع می‌شوند. در حالت بسته، دسته‌های کالسکه را روی چرخ‌های جلو قرار می‌دهند. پس از بسته شدن، به طور معمول یک قفل ایمنی روی کالسکه وجود دارد که باید فعال شود.

نکته مهم این است که قبل از بستن کالسکه بچه، از خشک بودن آن اطمینان پیدا کنید. کالسکه مرطوب می‌تواند باعث ایجاد کپک در سطح کالسکه کودک شود.

در ادامه مقاله، راهنمای طریقه بستن کالسکه بچه را به صورت تصویری، مرور می‌کنیم.

1. چرخ‌ها را با ترمز قفل کنید

اول کالسکه را چک کنید و ترمزی که چرخ‌ها را قفل می‌کند پیدا کنید. معمولا در بعضی از کالسکه‌ها ترمز روی چرخ عقب هستند. بعضی از مدل‌های کالسکه دارای چرخ‌های جلو چرخشی هستند و باید قبل از بسته شدن کالسه قفل شوند. در این مدل‌ها معمولا مکانیسم قفل نزدیک دسته فرمانی است که پدر یا مادر برای هدایت کالسکه در دست می‌گیرند.

راهنمای بستن کالسکه نکته دیگر این است که چرخ‌های برخی از مدل کالسکه‌ها قبل از بستن کالسکه جدا می‌شود. به کاتالوگ برند کالسکه نگاه کنید و این نکته را بررسی کنید.

2. سایبان کالسکه را جمع کنید

جمع کردن کالسکه نوزاد به راحتی می‌توانید قسمت جلوی سایبان را به سمت عقب، جایی که دسته‌های کالسکه هستند بکشید و آن را جمع کنید. دقت کنید که سینی غذا، جا لیوانی و هر لوازم جانبی که مانع بسته شدن کالسکه می‌شود را بردارید. در بخش لوازم جانبی کالسکه کودک فروشگاه اینترنتی کودکو می‌توانید انواع لوازم جانبی کالسکه را ببینید.

3. یک فشار دهید تا صدای کلیک را بشنوید

هرکالسکه دارای مکانیسم‌های قفلی است تا بتوانید آن را ببندید. این مکانیسم می‌تواند به شکل یک دسته یا اهرم و یک دکمه فشاری باشد. گاهی اوقات مکانیسم قفل کردن فریم ترکیبی از یک دکمه فشاری و یک اهرم در کنار کالسکه است.

بستن کالسکه کودک صرف‌نظر از اینکه کالسکه شما چه مدل قفلی دارد، بستن کالسکه در این مرحله بسیار ساده است. قفل را ببندید و دسته را به سمت جلو به داخل صندلی فشاردهید. کالسکه باید به راحتی جمع بشود. چه کالسکه دو قلو بزرگ باشد و چه یک کالسکه عصایی با فریم کوچک!

قفل شدن چرخ کالسکه وقتی کالسکه به درستی بسته شود، دسته‌های کالسکه روی چرخ‌های جلو کالسکه می‌آیند. در نهایت وقتی کالسکه بسته شد قفل ایمنی روی آن را فعال کنید. تا این بخش از مقاله نکات عمومی راهنمای باز و بسته شدن کالسکه را با هم مرور کردیم. در بخش بعدی به سراغ برند معتبر میما می‌رویم و نحوه باز و بسته کردن مدل زاری کالسکه میما را با هم مرور می‌کنیم.

نحوه باز کردن و بستن کالسکه دلیجان

طریقه باز کردن و نحوه بستن کالسکه دلیجان قدیمی در ویدیو زیر نمایش داده شده است:

راهنمای باز و بسته کردن کالسکه میما زاری

 

به طور کلی هنگام تا کردن و باز کردن شاسی کالسکه میما از روشن بودن ترمز اطمینان حاصل کنید. وقتی شاسی را باز می‌کنید دسته فرمان را به سمت بالا بکشید تا در جای خود کلیک کند. شاسی در این حالت کاملاً باز می‌شود و به تنهایی می‌ایستد.

باز کردن کالسکه میما

مدل زاری میما را می‌توان با صندلی نشیمن تا کرد اما نمی‌توان با کریکات تا کرد. برای بستن کالسکه باید دسته را در موقعیت 4 در تصویر بگذارید یعنی در حالت عمودی و رو به جلو.

خرید کالسکه میما

قفل را به سمت بالا تا کنید، سپس میله دستگیره را پایین بیاورید تا قفل تاشوی زیر آن قفل شود. در مرحله 4، شاسی را از دو قسمت لولا گرفته و به سمت بالا بکشید تا شاسی قسمت جلو به سمت پایین جمع شود.

بستن کالسکه میما

بگذارید شاسی بایستد و روی چرخ‌های جلو قرار گیرد. برای حمل شاسی از دستگیره حمل نقل استفاده کنید.

جمع بندی

در مقاله راهنمای باز و بسته کردن کالسکه کودک از فروشگاه سیسمونی کودکو، ابتدا نکات کلی نحوه باز و بسته کردن کالسکه را با هم مرور کردیم سپس به نکاتی درباره نحوه باز و بسته کردن سه برند معتبر لوازم کودک یعنی میما، پگ پرگو و مکسی کوزی پرداختیم. فروشگاه اینترنتی کودکو به عنوان نماینده رسمی برندهای میما، پگ پرگو و مکسی کوزی آماده مشاوره به شما درباره کالسکه برندهای مختلف است.
اگر برای راهنمایی بیشتر لازم است فیلم راهنمای باز و بسته کردن کالسکه میما زاری را مرور کنید از طریق لینک ویدیوی کالسکه میما می‌توانید فیلم راهنمای باز و بسته کردن کالسکه میما را ببینید.


مقالات مرتبط:

15 دیدگاه

 1. مریم در

  تو دفترچه راهنمای کالسکه ها، نحوه باز و بسته کردن صحیح کالسکه رو آموزش دادن. اینم بگم که اگه یه موقع خواستید از کالسکه دست دوم بخرید، حتما دفترچه راهنماش رو هم بگیرید. چون تجربه ثابت کرده نحوه باز و بسته کردن کالسکه قدیمی با مدل های جدید یکم فرق می کنه.

 2. الهام در

  باز و بسته کردن کالسکه کودک در ابتدا ممکنه یکم سخت به نظر بیاد. البته شاید فقط برای من و همسرم اینطور بود! بعد متوجه شدیم که با چند حرکت ساده میشه کالسکه رو باز و بسته کرد. مثلا برای باز کردن بهتره اول قفل کالسکه رو باز کنیم بعد دسته رو روبه جلو بکشیم. برای بستن هم همین مراحل رو برعکس انجام بدیم.

  • مریم در

   همیشه هم راحت نیست. من کالسکه برند زاری خریدم و هنوز نمیدونم چطور باید ببندمش!

 3. فرشته در

  نحوه صحیح باز و بسته کردن کالسکه مهمه. حتما قبل از قرار دادن کودک، قفل‌ها را چک کنید و سپس کودک را با ایمنی در کالسکه قرار دهید. در نهایت، کالسکه را به دقت تنظیم کرده و قفل کنید تا امنیت کامل فراهم شود.

 4. sahar ashrafi در

  من چند روز پیش با فروشگاهتون تماس گرفته بودم تا راهنمایی بگیرم برای بستن کالسکه. مرسی از توضیحات خوبی که دادید.
  مقاله تون رو هم امروز پیدا کردم. اگه این مقاله رو اول میدیدم مزاحمتون نمی شدم!

 5. غزل در

  اوایل که کالسکه گرفته بودیم، نحوه باز و بسته كردن كالسكه قدیمی رو به خوبی بلد نبودیم. موقع جمع کردن یه صدای ضربه میداد ولی فکر میکردیم که صدای جا افتادنش باشه. ولی به مرور که دچار مشکل شد، مجبور شدیم که یه کالسکه دیگه بخریم، چون یه توراهی دیگه هم داشتیم و لازم میشد. 🙂

 6. شیما در

  مطمئن شوید که کالسکه در وضعیت خوبی قرار دارد و همه قطعات درست و سالم هستند. بعد، ترمزها را ببندید تا جلوگیری از حرکت ناخواسته کالسکه. همچنین، مکانی مناسب را برای استفاده انتخاب کنید و کودک را با دقت در کالسکه قرار دهید

 7. فهیمه در

  باز و بسته کردن کالسکه کودک در ابتدا ممکن است یکمی پیچیده به نظر بیاید، حداقل برای من و همسرم! اما بعد از مدتی، متوجه شدیم که با چند حرکت ساده، کالسکه را به راحتی می‌توان باز و بسته کرد. به عنوان مثال، برای باز کردن، ابتدا قفل کالسکه را باز کنید و سپس دسته را به جلو بکشید. برای بستن هم، این مراحل را به صورت برعکس انجام دهید.

 8. مینا در

  به نظرم ایمنی، راحتی و دوام، سه نکته مهم هنگام باز و بسته کردن کالسکه هستند. کالسکه باید به گونه ای باز و بسته شود که کودک در معرض خطر قرار نگیرد و به راحتی قابل استفاده باشد. همچنین، کالسکه باید از مواد بادوام ساخته شده باشد تا در برابر استفاده روزانه مقاومت کند.

 9. غزل در

  تقریبا باز و بسته کردن کالسکه در برندهای مختلف معمولا شبیه هم هستش. با این حال، همیشه بهتره که قبل از استفاده از کالسکه، راهنمای باز و بسته کردن اون رو به دقت مطالعه کنید. این کار باعث میشه که در استفاده از کالسکه دچار مشکل نشید و فرزندتون رو به سلامت به مقصد برسونید. 🙂

 10. فهیمه در

  باز و بسته کردن کالسکه در برندهای مختلف شبیه همدیگه هستن. بعضی از برندها هم ممکنه یه سری ویژگی‌های خاص باشن که باز و بسته کردن آن‌ها رو کمی متفاوت کنه.

  • سمیه مراط در

   قبول ندارم. بعضی کالسکه ها باز و بسته کردنشون واقعا مصیبته. باید هنگام خرید این موضوع رو هم لحاظ کرد.

 11. فاطمه در

  یادم میاد وقتی دخترم تازه به دنیا اومده بود، همسرم بهم یاد داد که چطور کالسکه رو باز و بسته کنم. اول، اون کالسکه رو باز کرد و بهم نشون داد که چطور باید انجام بدم. بعد، من خودم چند بار تمرین کردم تا بالاخره تونستم خودم کالسکه رو باز و بسته کنم.

  این تجربه به من یاد داد که یادگیری مهارت های جدید می تونه خیلی لذت بخش باشه. همچنین، یاد داد که همیشه باید از دیگران کمک بگیرم تا مهارت های جدید رو یاد بگیرم.

 12. مهین در

  اگه تازه صاحب فرزند شدید و یه کالسکه قدیمی دست دوم هم خریدید، ممکنه با نحوه باز و بسته کردنش مشکل داشته باشید. نگران نباشید، همه ما در روزهای اول مادری با این مشکل مواجه شدیم.

  اولین کاری که باید بکنید، اینه که دفترچه راهنمای کالسکه رو پیدا کنید. توی این دفترچه معمولا مراحل باز و بسته کردن کالسکه به صورت تصویری توضیح داده شده. اگه دفترچه راهنمای کالسکه رو ندارید، می‌تونید از اینترنت یا فروشگاه‌های لوازم کودک راهنمای باز و بسته کردن کالسکه رو دانلود یا تهیه کنید.

 13. لیلا زمانی در

  خسته نباشید
  من یک کالسکه از شما سفارش دادم و میخواستم بدونم که نحوه باز و بسته کردنش تو دفترچه توضیح داده میشه دیگه؟

نظر بگذارید