دقیقترین چک لیست سیسمونی نوزاد (+ فایل PDF) که به آنها نیاز دارید! - مجله‌ی کودکو

دقیقترین چک لیست سیسمونی نوزاد (+ فایل PDF)

آماده کردن لیست سیسمونی یکی از کارهای ضروری قبل از خرید سیسمونی نوزاد است. با داشتن چک لیست سیسمونی که مناسب نیاز شماست، از خرید اضافه جلوگیری می‌کنید. همچنین دیگر خاطرتان جمع است که وسیله‌ای از قلم نمی‌افتد یا وسیله اضافه‌ای نمی‌خرید. با ما همراه باشید تا با مرور وسایل ضروری سیسمونی نوزاد بتوانید چک لیست شخصی خود را بسازید.

فایل PDF چک لیست سیسمونی نوزاد

از طریق لینک زیر می‌توانید فایل PDF لیست سیسمونی نوزاد را دانلود کنید:

دانلود PDF چک لیست سیسمونی

لیست سیسمونی نوزاد

در این بخش با توجه به کاربرد لوازم نوزادی با هم یک چک لیست سیسمونی می‌سازیم. یک نکته مهم این است که لیست سیسمونی نوزاد پسر با لیست سیسمونی نوزاد دختر تفاوت خاصی ندارد و تنها تفاوت در اعمال سلیقه شما برای انتخاب طرح و رنگ لوازم نوزاد است.

لباس نوزادی

تعداد لباس نوزادی در چک لیست سیسمونی همیشه چالش‌برانگیز است. اینکه چند لباس سایز صفر یا لباس بیمارستانی برای نوزاد تازه متولد شده لازم است کاملا بستگی به سایز نوزاد هنگام تولد دارد. این موضوع به ژن کودک و جثه خودتان و همسرتان هنگام تولد هم بستگی دارد. بنابراین تعداد لباسی که گفته می‌شود حدودی است اما به طور کلی این موارد را در چک لیست سیسمونی نوزاد می‌آوریم:

انواع بادی سایز صفر و یک (ضروری)

بادی سایز صفر نوزاد، از موارد مهم در چک لیست سیسمونی 

سایز صفر مناسب نوزاد تازه متولد شده است. برخی از انواع این لباس دارای جای بند ناف نوزاد هم هستند که راحت پوشانده شوند. معمولا ۴ تا ۶ عدد بادی صفر کافی است. در ابتدای مسیر ۴ یا ۶ عدد بادی شماره یک که مناسب یک تا سه ماهگی نوزاد است کافی است.

 بلوز جلو دکمه‌دار (ضروری)

مانتویی نوزاد

معملا در فصل سرد و بعد از حمام این لباس کاربرد دارد. این لباس به مانتویی نوزاد نیز معروف است.

شلوار نخی (ضروری)

شلوار نوزادی

شلوار نخی در دو نوع جورابدار و بی جوراب موجود است. نوع جورابدار معمولا به سرعت با رشد نوزاد کوچک می‌شود.

کلاه نخی (ضروری)

کلاه نخی نوزاد، توصیه شده در چک لیست سیسمونی

در روزهای گرم سال مقابل کولر و در فصول سرد بیرون خانه یا بعد از حمام بسیار کاربردی است و در دو مدل بندی و ساده تولید می‌شود.

جوراب نخی یا پاپوش (ضروری)

پاپوش نوزادی

پاهای نوزاد لطیف و حساس است و چون کفش مناسب این سن نیست پاپوش نوزاد و جوراب نوزاد بسیار کاربردی است.

سرهمی (اختیاری)

سرهمی جورابدار نوزاد

برای محافظت از تمام بدن نوزاد مقابل باد و سرما سرهمی نوزاد بدون جوراب توصیه می‌شود.

حوله نوزادی (ضروری)

خرید حوله سیسمونی

در روزهای اول که نوزاد با فاصله زمانی کمتری به حمام می‌رود و از طرفی دفعات دفع بالاتری دارد، توصیه ما داشتن دو حوله نوزادی است.

ست لباس بیمارستانی (اختیاری)

ست بیمارستانی، بخشی از چک لیست سیسمونی

ست نوزادی چند تکه که به ست بیمارستانی معروف هستند، از خریدهای غیر ضروری است اما با خرید ست چندتکه نوزادی علاوه بر انتخاب لباسی با ظاهر زیبا، اطمینان دارید که در ساک بیمارستان لباسی از قلم نیفتاده‌ است و زیبایی و کارایی را همزمان تجربه می‌کنید.

وسایل حمل و نقل نوزاد

خرید وسایل برای سفر و گردش کاملا به سبک زندگی شما بستگی دارد و موارد زیر توصیه می‌شود:

کریر یا صندلی ماشین نوزاد  (ضروری)

کریر نوزادی چیست

اگر برای عبور و مرور از وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنید خرید صندلی ماشین نوزاد ضروری است. این وسیله برای حفظ ایمنی و جان کودک واجب است. در صورت تمایل به جای صندلی ماشین می‌توانید از کریر نوزاد هم استفاده کنید.

کالسکه (اختیاری)

بهترین مارک کالسکه

خرید کالسکه بچه برای برخی از خانواده‌ها ضروری است. اگر زیاد اهل سفر کردن هستید، خرید یک کالسکه مسافرتی و اگر اهل پیاده‌روی مستمر هستید یک ست کالسکه مبله را حتما تهیه کنید.

لوازم جانبی کالسکه (اختیاری)

کاور باران کالسکه

بسیاری از محصولات جانبی کالسکه کودک برای تسهیل روتین بزرگ کردن کودک تولید شده‌اند. این محصولات مثل کاور آفتاب‌گیر یا کاور زمستانی کالسکه (باران و برف) یا پشه‌بند کالسکه ضروری نیستند اماخرید آن‌ها مفید است.

آغوشی (اختیاری)

خرید آغوشی

آغوشی نوزاد اگر استاندارد و ایمن باشد بسیار کاربردی است. این محصول کار جابه‌جایی و بغل کردن نوزاد را در منزل و هنگامی که می‌خواهید دستانتان آزاد باشدرا راحت می‌کند.

چمدان سفری نوزاد (اختیاری)

چمدان کودک، جزئی از لیست سیسمونی نوزاد

از نظر بهداشتی و دسترسی هنگام سفر بهتر است که وسایل نوزاد در چمدان کودک باشد.

وسایل اتاق خواب

ضروری‌ترین وسایل برای خواب کودک در لیست سیسمونی عبارتند از:

تشک نوزاد (ضروری)

تشک غلت‌گیر کودک

داشتن یک تشک نوزاد ایمن غلت‌گیر که ضد ریفلاکس است، برای آسایش نوزاد تازه متولد شده ضروری است. در یک مقاله دیگر لیست بهترین تشک برای نوزاد را معرفی کرده ایم.

پتو نوزاد (ضروری)

خرید پتوی نوزادی

پتوی نوزادی سایز کوچکی دارد و برای فصول سرد سال لازم است. این پتوها معمولا کلاهدار هستند و مختص نوزاد برای بیرون از خانه طراحی شده‌اند.

بالش نوزاد (اختیاری)

بالش فرم‌دهی نوزاد

بالش نوزادی با طرح‌های عروسکی که دارد جلوه ویژه‌ای به تخت خواب نوزاد می‌بخشد. توصیه برخی از پزشکان استفاده نکردن از بالش در ماه‌های اول زندگی نوزاد است بنابراین به توصیه پزشک کودک توجه کنید.

کمد و دراور نوزاد (اختیاری)

کمد برای نوزاد، بخشی از چک لیست سیسمونی

شما می‌توانید کمد مخصوص نوزاد را تهیه نکنید اما باید بدانید لازم است برای رعایت بهداشت حداقل یک کشو از کشوهای کمد یا دراو خود را به صورت جداگانه باید به لباس نوزادتان اختصاص دهید.

گهواره نوزاد یا تخت کنار مادر (اختیاری)

تخت کنار مادر

از نظر ایمنی خوب است که کودک در تختی جدا اما نزدیک به مادر خوابانده شود. تخت کنار مادر این ویژگی را دارد و شیر دادن شبانه و سر زدن به کودک را برای مادر راحت می‌کند.

شب‌خواب یاچراغ‌خواب (اختیاری)

چراغ خواب کودک

چراغ‌خواب کودک هم به زیبایی اتاق نوزاد کمک می‌کند و هم فرآیند خواباندن نوزاد را با امکاناتی که دارد تسهیل می‌کند.

غلت‌گیر نوزاد (ضروری)

غلت گیر نوزاد

دمر شدن نوزاد هنگام خواب از اتفاقات خطرناکی است که در شش ماه اول تولد نوزاد باید مواظب آن باشیم. غلت‌گیر نوزاد از خطر خفگی جلوگیری می‌کند.

نی‌نی‌لای‌لای (اختیاری)

نی نی لای لای یا تاب برقی

نی‌نی‌لای‌لای یک محصول کاربردی است که هم به صورت دستی و هم برقی تولید می‌شود. در دوران نوزادی و دورانی که کولیک نوزاد شدید است بسیار کاربردی است و بعضی از انواع برقی آن ویژگی تاب برقی را هم دارند.

تخت کودک یا نوجوان (اختیاری)

تخت نوزاد

خرید تخت کودک یا تخت نوجوان که برای سن بالاتر هم قابل استفاده است کاملا بستگی به شرایط شخصی و فضای اتاق کودک دارد اما خوب است بدانید پزشکان تنهایی خوابیدن کودک در اتاق خودش را از ۶ ماهگی توصیه می‌کنند.

وسایل غذاخوری

برای خرید وسایل غذاخوری نوزاد به این نکته دقت کنید که قصد دارید نوزاد از شیر مادر تغذیه شود یا شیرخشک و سپس تصمیم خرید بگیرید:

شیشه شیر (ضروری)

خرید شیشه شیر نوزاد

اگر قصد دارید به نوزاد شیرخشک دهید باید حداقل چند شیشه‌ شیر نوزاد از سایز کوچک تا متوسط را تهیه کنید. اگر هم قصد دارید شیر مادر به نوزاد بدهید ممکن است نوزاد در گرفتن سینه مشکل داشته باشد و در روزهای اول لازم باشد شیر سینه مادر را از طریق شیشه به دلبندتان بدهید پس خرید شیشه شیر را در ذهن بسپارید. شیشه‌شیرنوزاد انواع مختلفی مثل سیلیکونی، شیشه‌ای و پلاستیکی دارد. دقت کنید که با توجه به نیاز خود و کودک محصول را انتخاب کنید.

 سرشیشه (ضروری)

سرشیشه نوزاد

سرشیشه‌ها سایزهای مختلف دارند و در بدو تولد لازم است حداقل دو سرشیشه سایز صفر را تهیه کنید. خوب است بدانید که این محصول مدل‌های مختلف مثل جریان آهسته، جریان متوسط و جریان دارد و با توجه به توانمندی و سن نوزاد باید نوع آن را انتخاب کرد.

برس شیشه شور (ضروری)

شستن شیشه شیر نوزاد

زمانی که از شیشه شیر استفاده می‌کنید بهداشت شستشوی محصول را جدی بگیرید. شیشه تماس مستقیم با دهان نوزاد دارد و تمیزی آن بسیار مهم است. برس شیشه شور نوزاد به شما کمک می‌کند تا شیشه شیر را کاملا تمیز بشویید و از بهداشتی بودن آن مطمئن شوید.

خشک‌کن شیشه شیر نوزاد (اختیاری)

شیشه خشک کن نوزاد

رد شدن جریان هوا هنگام خشک شدن شیشه شیر نوزاد در یک محیط استریل نکته مهمی است. خشک کن شیشه شیر نوزاد این نکته را امکان‌پذیر می‌کند.

فلاسک آب (ضروری)

فلاسک آب نوزاد

وقتی با یک نوزاد از منزل بیرون می‌روید یا قصد پیک‌نیک دارید، آب جوشیده باید همراه داشته باشید بنابراین همراه داشتن فلاسک آب در کیف مادر لازم است.

شیر خشک (اختیاری)

 بهترین شیرخشک نوزاد

اگر تصمیم قطعی برای دادن شیرخشک به نوزاد دارید با پزشک مشورت کنید و شیر مناسب نوزاد تازه متولد شده را در لیست سیسمونی قید کنید.

دستگاه شیرخشک ساز (اختیاری)

شیرخشک ساز نوزاد

آماده کردن شیرخشک برای نوزاد در طول شبانه‌روز کار دشواری است . دستگاه شیر خشک ساز نوزاد این کار را تسهیل می‌کند. همچنین بعضی از این انواع این محصول گرمکن و استریل‌کننده شیشه شیر هم هستند.

صندلی غذا (اختیاری)

صندلی غذای میما

صندلی غذای کودک از همان ابتدا لازم نیست اما در آینده به آن نیاز خواهید داشت. در مقاله “بهترین صندلی غذای کودک” محصولات پیشنهادی را معرفی کرده ایم.

غذاساز (اختیاری)

بهترین غذاساز نوزاد

بی‌بی کوک یا غذاساز کودک اگر از برند معتبری تهیه شود بسیار کاربرد دارد. شا می‌توانید در حجم کم و با مواد اولیه تازه یک وعده غذایی مفید را برای کودک تهیه کنید. برخی از انواع این محصول به عنوان بخارپز، مخلوط کن، گرمکن و ضد عفونی کننده عمل می‌‏کند و سبزیجات، میوه‌ها و گوشت را در مدت زمان ۱۵ دقیقه یا کمتر با حفظ طعم و ویتامین آماده می‌کند.


همچنین بخوانید: سیسمونی دوقلو


وسایل بهداشتی

وسایل بهداشتی نوزاد شامل زمان تعویض پوشک و حمام رفتن و شست‌وشوی لباس و شیشه شیر می‌شود. این وسایل ضروری در لیست سیسمونی عبارتند از:

زیرانداز یا پد تعویض (ضروری)

زیرانداز تعویض نوزاد

این محصول هم به صورت یکبار مصرف و هم پارچه‌ای موجود است.

 دستمال مرطوب (ضروری)

دستمال مرطوب کودک

وجود دستمال مرطوب کودک در بیرون از خانه و زمانی که به آب دسترسی ندارید ضروری است.

 پوشک (ضروری)

پوشک نوزاد

در خرید پوشک احتیاط کنید. ممکن است پوست نوزاد به مدل پوشک حساس باشد بنابراین دو بسته سایز کوچکرای خرید پوشک نوزاد کافی است.

شامپو بچه (ضروری)

شامپوی کودک

یک شامپوی بچه ارگانیک و طبیعی که از برند معتبری باشد را حتما در لیست قرار دهید.

کرم کودک (ضروری)

کرم سوختگی نوزاد

مراقبت از پوست کودکان با کرم می‌تواند هم برای درمان و هم پیشگیری از سوختگی محل ادرار باشد.

ست لوازم بهداشتی (ضروری)

ست بهداشتی کودک

ست لوازم بهداشتی نوزاد شامل ناخن‌گیر، پوار بینی، سرنگ و قاشق دارویی است. لازم است که وسایل بهداشتی نوزاد شخصی باشد و مثلا از ناخنگیر خانواده برای کودک استفاده نشود.

 شوینده لباس (ضروری)

مایع لباس‌شویی نوزاد

شوینده لباس نوزاد فرمول متفاوتی دارد و بهتر است آن را مخصوص دلبندتان تهیه کنید.

 ضدعفونی‌کننده شیشه شیر (اختیاری)

مایع ضدعفونی کننده شیشه شیر

اگر قصد دارید به نوزاد شیرخشک دهید برای رعایت بهداشت از ضدعفونی کننده شیشه غافل نشوید.

 مسواک انگشتی (ضروری)

مسواک انگشتی کودک

تمیز کردن لثه نوزاد از بدو تولد بسیار مهم است. البته که این کار را می‌توانید با گاز استریل هم انجام دهید اما مسواک برای ماساژ لثه نوزاد هم بسیار کاربردی است.

سطل مخصوص زباله پوشک (اختیاری)

سطل پوشک نوزاد

تعویض پوشک نوزادان مخصوصا در بدو تولد روزانه تا ۱۰ پوشک هم ممکن است اتفاق بیفتد. بوی بد پوشک و نگهداری آن آزاردهنده است. سطل پوشک برای همین منظور طراحی شده‌است.

دستگاه بخور نوزاد (اختیاری)

دستگاه بخور سرد کودک

مرطوب بودن فضای اتاق کودک و ضدعفونی کردن آن به دلیل پایین بودن سیستم ایمنی بدن نوزادان پیشنهاد می‌شود. دستگاه بخور نوزاد در دو مدل تبخیری و اولتراسونیک تولید می‌شوند. دستگاه بخور تبخیری قدرت بیشتری برای مرطوب کردن فضا دارد اما نیاز به تعویض فیلتر هم دارد. در صورتیکه اولترا سونیک احتیاجی به فیلتر ندارد اما توانایی مرطوب کردن فضای بزرگ را ندارد.

وسایل ایمنی

وسایل ایمنی کمک می‌کنند تا با آرامش خاطر بیشتر مراحل رشد کودک سپری شود. ضروری‌ترین وسایلی که باید در خانه‌ای که نوزاد هست باشد عبارتند از:

 تب سنج کودک (ضروری)

تب سنج دیجیتال نوزاد

تب دوران نوزادی بسیار خطرناک است و وجود تب‌سنج نوزاد در خانه از جمله وسایل ضروری لیست سیسمونی نوزاد است. تب‌سنج‌های دیجیتال در انواع مختلفی مثل مدل گوشی، مقعدی و پیشانی تولید می‌شوند. دقت کنید که هر نوع تب سنج کودک برای گروه سنی خاصی از کودکان مناسب است و باید بر اساس نیاز و شرایط خاص خانواده انتخاب شود.

 محافظ لبه تیز و قفل پریز (ضروری)

ضربه گیر و محافظ لبه

از حدود سه ماهگی که کودک غلت می‌زند باید مواظب لبه‌های تیز باشید و به فکر تهیه لوازم ایمنی کودک باشید. دو مورد از مهم‌ترین لوازم ایمنی کودک عبارت اند از ضربه گیر گوشه میز و درپوش پریز برق.

قفل کابینت و یخچال و میز تلویزیون (اختیاری)

قفل کابینت

کودکان از زمانی که شروع به چهار دست و پا رفتن می‌کنند ممکن است به همه جا سرک بکشند. اگر وسایل سنگین و خطرناک در قفسه کابینت دارید می‌توانید از قفل کابینت کودک استفاده کنید.

مانیتور و پیجر اتاق کودک (اختیاری)

وجود مانیتور و پیجر اتاق کودک باعث آرامش خاطر شما است. پیجرهای اتاق کودک در انواع مختلفی تولید می‌شوند. بعضی از پیجرها فقط صدای نوزاد را منتقل می‌کنند و برخی دیگر تصویر و حرکات نوزاد را به شما نمایش می‌دهند. بعضی از پیجرها و مانیتورها نیز حسگر حرکتی دارند و با قرار دادن آن‌ها در اتاق کودک، هر‌گونه تحرک و جابجایی در اتاق را با زنگ هشدار به شما اطلاع می‌دهند.

لوازم ضروری مادر

وسایل ضروری سیسمونی همیشه مختص نوزاد نیست بلکه مادر زایمان کرده هم به یکسری وسایل نیاز دارد تا با آرامش بیشتری مادری کند. این وسایل عبارتند از:

 بالش شیردهی (ضروری)

برای جلوگیری از کمردرد و آسیب‌های جسمی بالش شیردهی برای مادری که از سینه شیر می‎‌دهد ضروری است.

 شیردوش برقی و دستی (اختیاری)

شیردوش برقی

اگر شاغل هستید یا به هر دلیلی می‌خواهید شیر خود را بدوشید و در شیشه به نوزاد بدهید یا ذخیره کنید شیردوش نوزاد لازم است.

 سینه‌بند شیردهی (اختیاری)

سینه بند شیردهی

این محصول پروسه شیر دادن را مخصوصا اگر در مهمانی هستید بسیار تسهیل می‌کند.

کیف مادر و نوزاد (ضروری)

کیف مادر و نوزاد

وقتی با نوزاد از خانه بیرون می‌رود همیشه باید یکسری لوازم را با خود همراه ببرید. وسایل تعویض پوشک و وسایل غذاخوری و چند دست لباس از واجبات است بنابراین کیف نوزاد که دارای تقسیم بندی مناسب  است لازم است.

صندلی شیردهی (اختیاری)

صندلی شیردهی، جزو موارد چک لیست سیسمونی

این محصول مثل یک مبل راحتی است که همراه زیرپایی آن، کمک می‌کند تا زاویه نشستن مادر هنگام شیردهی صحیح باشد و همچنین در دوران شیردهی دچار عوارضی مثل کمردرد نشود.

کاور شیردهی (اختیاری)

خرید کاور شیردهی

استفاده از کاور شیردهی به مادر شیرده کمک می‌کند تا در آرامش به نوزاد خود شیردهد و حواس نوزاد نیز پرت نشود.

ظرف نگهداری شیر مادر (اختیاری)

انباره شیر مادر

بسیاری از مادران با استفاده از شیردوش، شیر خود را ذخیره می‌کنند تا در مواقع لزوم مثل زمانی که سرکار هستندبه کودک بدهند. شیر مادر در ظرف یا کیسه ذخیره شیر مادر تا ۳ ماه قابل نگهداری است.


همچنین بخوانید: وسایل نوزاد برای بیمارستان


نکات مهم در تهیه لیست سیسمونی

تجربه خرید سیسمونی برای هر پدر و مادری متفاوت است اما نکات زیر را در تهیه لیست سیسمونی مدنظر قرا دهید:

 • در چک لیست خرید سیسمونی توجه به فصلی که نوزاد به دنیا می‌آید و ویژگی‌های آب و هوا را در این فصل در نظر بگیرید.
 • در ماه‌های اول تولد رشد نوزاد سرعت بیشتری دارد و به سرعت سایز عوض می‌کند. این نکته را در لیست تهیه سیسمونی مد نظر قرار دهید.
 •  بهترین زمان برای خرید سیسمونی سه ماهه دوم بارداری است. چون از نظر بارداری شرایط بهتری دارید و  جنسیت نوزاد را  هم می‌دانید، همچنین هنوز اضافه وزن زیادی ندارید .

سوالات متداول درباره لیست سیسمونی

چه تعداد لباس سایز صفر برای سیسمونی بخرم؟

معمولا ۴ تا ۶ عدد بادی سایز صفر برای خرید در لیست سیسمونی کافی است چون کودک در عرض یکماه به سرعت رشد می‌کند.

صندلی ماشین جزو لوازم ضروری در لیست سیسمونی است؟

اگر برای عبور و مرور از وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنید خرید صندلی ماشین نوزاد ضروری است. این وسیله برای حفظ ایمنی و جان کودک واجب است.

جمع بندی لیست سیسمونی

در این مقاله تلاش کردیم تا وسایل ضروری لیست سیسمونی و لوازم مادر را به شما معرفی کنیم. بنابراین لوازم ضروری سیسمونی نوزاد را بنابر کاربرد آن برشمردیم. کافی است یک قلمو کاغذ بردارید و لیست شخصی خود را بسازید. یادتان باشد برای خرید سیسمونی یک لیست واحد و همگانی وجود ندارد بلکه نیاز شماست که در اولویت برای خرید قرار می‌گیرد. بعد از نوشتن لیست سیسمونی مهمترین قدم پیدا کردن فروشگاهی است که اجناس با کیفیت را با تضمین اصالت کالا به دست شما می‌رساند. در کودکو بهترین برند سیسمونی عرضه می‌شود.
قدم نورسیده پیشاپیش مبارک!

6 دیدگاه

 1. هدی در

  به عنوان یه مادر می تونم بگم که لیست سیسمونی یه لیست طولانی از وسایلی هست که برای نگهداری از نوزاد بهشون نیاز داریم. این لیست می‌تونه شامل وسایل ضروری، نیمه‌ضروری و غیرضروری باشه.

  البته که تهیه لیست سیسمونی می‌تونه یه کار سخت و پرهزینه باشه. اما با کمی برنامه‌ریزی و تحقیق می‌تونید یه لیست کامل و مناسب تهیه کنید.

  در اینجا چند نکته برای تهیه لیست سیسمونی بهتون پیشنهاد می‌کنم:

  بودجه‌تون رو مشخص کنید.
  وسایل ضروری رو اولویت بدید.
  به نیازهای خودتون و خانواده‌تون توجه کنید.
  از مشاوره‌های افراد باتجربه استفاده کنید.
  در ضمن، یادتون باشه که می‌تونید از وسایل دست‌دوم یا اجاره‌ای هم استفاده کنید. این کار می‌تونه کمک زیادی به کاهش هزینه‌ها کنه.

  امیدوارم این نکات بهتون کمک کنه تا یه لیست سیسمونی مناسب تهیه کنید.

 2. راحله در

  یادتون باشه نی‌نی شما خیلی زود به یه سری از وسایل نیاز پیدا می‌کنه، پس بهتره که از قبل یه لیست از لوازم ضروری نوزاد تهیه کنید و کم کم شروع به خرید کنید.

  • آرزو در

   سلام عزیزم. من یه لیست درست کردم که این هستش:
   برای نوزاد شامل پوشک، لوازم بهداشتی، لباس‌های نوزادی، ملحفه، شیشه شیر و پستونک، لوازم حمام، کریر یا کالسکه، تخت و تشک نوزاد، و لوازم مراقبتی. توصیه شده است که از برندهای ایرانی برای لباس‌ها مانند نی‌نی لای، آدمک، و چیکو، و برندهایی مانند فیروز، ببک، و مولفیکس برای لوازم بهداشتی استفاده شود. همچنین، برای شیشه شیر و پستونک، برندهای دکتر براون، اونت، و نچرال فلو پیشنهاد می‌شوند.

 3. هدی در

  من دارم برای نی‌نی‌مون سیسمونی می‌خرم، ولی هنوز مطمئن نیستم که همه چیز رو کامل خریدم یا نه. می‌خواستم از تجربه‌های شما استفاده کنم و ببینم به نظر شما چه لوازم ضروری هست که حتما باید برای نوزاد تهیه کرد؟

  • اکرم در

   سلام عزیزم. وقتی بچه‌ جدید میاد، باید حواستون باشه که لباساش با فصل تولدش مطابقت داشته باشن. برای زمستون حتما سرهمی و کاپشن بهش لازمه، اما تو تابستون، یه تیشرت و شلوارک هم کافیه. در مورد پوشک‌ها هم، انواع زیادی وجود دارن و بهتره چند تاشو امتحان کنید تا ببینید کدوم بهترین گزینه برای بچه‌تونه. استفاده از مارک‌های معتبر برای لوازم بهداشتیش هم خیلی خوبه. روروکم ضروری نیست، بعضیا ازش استفاده می‌کنن، بعضیا هم نه. پیشنهاد می‌کنم که لوازم بچه رو با دقت و به تدریج انجام بدید تا از کیفیت و قیمت‌ها مطمئن بشید.

نظر بگذارید